Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Українські полярники вже в Чилі: після обсервації вирушать до Антарктиди

Як інформує прес-служба МОН, Україні вдалося доправити в Чилі учасників 25 Української антарктичної експедиції (УАЕ), які мають змінити на станції ʺАкадемік Вернадськийʺ своїх колег.
Фото: НАНЦ

30 березня 2020 року команда полярників уже перебуває в місті Пунта-Аренас на березі Магеланової протоки.

Тепер, відповідно до впроваджених Чилі обмежень, члени експедиції будуть на обсервації, після чого зможуть продовжити шлях до Антарктиди кораблем.

ʺНа станції на них вже дуже чекають зимівники та зимівниці 24 УАЕ, а також сезонний загін дослідників, який нам вдалося туди ʺзакинутиʺ ще в січні-лютому. Нагадаю, що через карантин 25 експедиції не вдалося з першого разу дістатися Латинської Америки і вона була змушена повернутися в Київ. Але зараз команда вже в Чилі, і ми чекаємо на успішну перезмінку. Цьому наразі сприяє навіть глобальне потепління. У Антарктиці цей рік видався аномально теплим, тож акваторія станції буде вільною від криги впродовж усього квітня. Бо у ʺнормальніʺ роки станція закривається кригою вже після першої декади квітняʺ, – пояснив керівник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий.

Він також наголосив, що відправка 25 УАЕ в умовах пандемії COVID-19 та карантину була дуже складною і стала можливою лише завдяки скоординованій роботі багатьох людей та відомств: МОН, МЗС, прикордонників, Нацполіції, НАНЦ, українських представництв у Туреччині, Катарі, Перу, Бразилії та Чилі, уряду Республіки Чилі.

ʺОсобливо хочу відзначити роль МЗС та українських дипломатів на всьому шляху перельоту експедиції. Саме українська дипломатія змогла зробити те, що видавалось абсолютно неможливим – забезпечити дозволи на транзит всіх країн, закритих для приїзду іноземців, дозволи на вильоти та посадки літаків попри закриті повітряні зони і навіть дозвіл влади Чилі на перебування експедиції в країні попри запроваджені надзвичайний стан та комендантську годинуʺ, – зазначив Євген Дикий.

Нагадуємо, що вперше 25 УАЕ вирушила на станцію 16 березня. Однак 20 березня їм довелося повернутися в Київ. Уся команда добровільно поїхала на тимчасову обсервацію та пройшла лабораторний тест на наявність коронавірусу. Ні в кого з учасників експедиції не було виявлено COVID-19.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ