Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Українці планують побудувати в Польщі два заводи

Лідер українського ринку та провідний за потужністю виробник концентрованих соків в Європі T.B. Fruit планує побудувати в Польщі два заводи за 50-57 мільйонів євро. Про це повідомив засновник Групи компаній T.B. Fruit Тарас Барщовський.

Будівництво першого з заводів може розпочатися вже у 2018 році. Комапнія розраховує, що до 2021 року їй вдасться покрити близько 10 відсотків світового ринку пектину.

T.B. Fruit веде свою діяльність у Польщі, в Україні та Молдові. Нині до складу Групи входять власні садові угіддя, 8 заводів з переробки фруктів та овочів, а також транспортно-логістичний та інжиніринговий бізнеси. Група виробляє приблизно 100 тис. тонн концентрованого соку в рік.

Українці в Польщі мобільніші за польських працівників. Так само добре вони можуть працювати в Сілезії, як і на Помор’ї, оскільки їх не зв’язує, як поляків, родина з конкретним місцем проживання. У випадку громадян України, основним фактором є добрі умови праці і заробітки – наголошує директор продажу Grupy LeasingTeam Анджей Треля.

У липні кількість українців, які працюють у Польщі є на 10 відсотків вищою, ніж у червні, і більш ніж на третину вищою, ніж торік.

Тільки в першій половині цього року, від роботодавців надійшло понад 800 тис. заяв про намір працевлаштування іноземців, в основному українців – повідомила Моніка Банись представниця компанії Personnel Service, яка вербує українських працівників до праці в польських підприємствах.

Українці в Польщі працюють в основному в чотирьох секторах: переробка фруктів і овочів, будівництво, громадське харчування і озеленення.

За рапортом, що його опублікував Національний банк Польщі, над Віслою працює нині один мільйон 200 тисяч громадян України. За даними агентства посередництва праці Upper Job, яке має свій офіс на автовокзалі Варшава Західна, кожного дня на цей вокзал прибувають 4 тисячі українців.

Експерти з питань працевлаштування і польського ринку праці наголошують, що лібералізація візового режиму ЄС для українців, може стати неабиякою проблемою для польських роботодавців. Громадяни України дедалі частіше розпитують про можливості і процедури працевлаштування в Німеччині.

Нині 90 відсотків українських працівників залишається у Польщі, проте на заході країни, особливо в Щецинській області, вже понад 90 відсотків українців виїхали до праці в Німеччину – повідомляє портал interia.pl.

Міністр родини, праці та соціальної політики Ельжбєта Рафальська оголосила, що в першій половині року, в Польщі народилося 200 тисяч дітей. За словами міністр, очікувані 400 тисяч народжень до кінця року - не надто оптимістичний варіант. Ельжбєта Рафальська повідомила, що за даними міністерства, дедалі молодші жінки приймають рішення щодо народження дитини. Однак, щоб змінити несприятливу демографічну тенденцію необхідна належна сімейна політика, стабілізація і добра ситуація на ринку праці.

Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ