Українці почали більше цінувати свій особистий час — рідше затримуються на роботі й працюють на вихідних. Багато хто перейшов на альтернативні способи заробітку — віддалену роботу або фріланс. Як показують дані опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, українці частіше віддають перевагу компаніям з гнучким графіком роботи.
Стандартний восьмигодинний робочий день із 9:00 до 18:00 стає все менш популярним в українських офісах. Згідно з даними опитування, менше половини «білих комірців» працюють за таким графіком. Роботодавці все частіше пропонують співробітникам зміщений або гнучкий графік роботи. Зокрема, так працюють у кожній сьомій-восьмій компанії. 6% офісних співробітників перейшли на фріланс. І ще 4% працевлаштовані на неповний робочий день.
Також, за даними опитування, українці почали рідше затримуватися на роботі. Якщо у 2014 році, в період масових скорочень, українці трималися за робочі місця і намагалися вгодити роботодавцю, то в 2016 році почали більше цінувати особистий час. Помітно скоротилася кількість тих, хто звик регулярно затримуватися на роботі. Хоча, як і раніше, можна вважати трудоголіками дещо менше половини опитаних. Також зросла кількість тих, хто ніколи не залишається в офісі після завершення робочого дня.
Водночас нерідко українцям доводиться працювати на вихідних. Більше п’ятої частини опитаних регулярно жертвують особистим часом на користь роботи. Двоє із п’яти опитаних підтягують роботу на вихідних лише в екстрених випадках, наприклад, перед здачею відповідального проекту. І понад третина респондентів ніколи, за жодних умов не жертвують можливістю відпочити і провести час із сім’єю у законні вихідні.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у січні 2017 року. В опитуванні взяли участь 763 респонденти із різних регіонів України.