У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "Охматдит" медики провели складну реконструктивно-пластичну операцію 13-річній дівчинці з важкою вродженою вадою розвитку ендокринної та сечостатевої систем.
Операції такої складності в Україні виконують лише дитячі урологи львівського «Охматдиту» та всього декілька клінік Європи, повідомляють в лікарні.
"У дитини діагностували вроджену гіперплазію кори надниркових залоз, солевтрачаюча форма. З народження вона страждала не лише від важких гормональних та водно-електролітних порушень в організмі, але і від неправильної будови сечової та статевої систем, їх спільного зрощення в єдину, спільну, тонку трубку, що порушувало роботу обох систем", – йдеться в повідомленні.
Як зокрема пояснюють лікарі, причиною вродженої гіперплазії наднирників є порушення утворення стероїдних гормонів наднирниками через дефіцит ферментів. Одним з наслідків цього дисбалансу є надмірне утворення чоловічих статевих гормонів – андрогенів, що і провоковують важкі анатомічні зміни в організмі дитини.
Лікарі здійснили ряд високотехнологічних обстежень КТ, генітоскопію, уретроцистоскопію, кольпоскопію, генетичні та спеціальні лабораторні обстеження. Для розроблення ефективної консервативної, а надалі й хірургічної корекції співпрацювали багато спеціалістів – генетики, дитячі ендокринологи, дитячі гінекологи та урологи.
В результаті першого консервативного етапу терапії було скориговано водно-сольовий обмін, що дало можливість нормалізувати розвиток внутрішніх статевих органів дитини.
Метою проведеного надскладного восьмигодинного оперативного втручання було роз’єднання сечової та статевої систем з відновленням «жіночої» анатомії та можливістю повноцінного життя в майбутньому. Окрім того, важливим результатом було зменшення ризику урологічних ускладнень, таких як інфекції або нетримання сечі, зниження ризику раку статевих органів та забезпечення повної соціальної адаптації.
Як зазначають в лікарні, тривале оперативне втручання пройшло успішно. Батьки дівчинки відмічають значне покращення її емоційного та психологічного стану.