Слухай онлайн
Здоров'я

Уряд досі не профінансував виробництво вітчизняних ПЛР-тестів

"Щодня втрачається дорогоцінний час, а за моєю інформацією Уряд досі не профінансував виробництво вітчизняних ПЛР-тестів для виявлення коронавірусу", - заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

Як зазначила Кондратюк, науковцям з Інституту молекулярної біології та генетики НАН України потрібно близько 3 млн грн на запуск першої партії з 10,5 тис. модернізованих ПЛР-тестів, а віз і нині там.

"Бюрократія страшенна! Таке враження, що спеціально затримують початок виробництва українських тестів, дешевших за закордонні аналоги. У мене питання – в чиїх інтересах? Де взагалі масове тестування, яке так необхідне для поступового виходу з карантину!

Переконана, на позачерговому засіданні Верховної Ради 12 травня, окрім Прем’єра має відзвітуватися й новий очільник МОЗ Максим Степанов. Хочу спитати в нього: хіба такою має бути підтримка українських науковців та їх критично важливих медичних розробок для протидії COVID-19? У колег з опозиції також накопичилося багато питань до нового керівництва МОЗу у зв’язку зі скандалами та можливими корупційними зловживаннями в медичних закупівлях.

Закликаю Уряд та МОЗ невідкладно налагодити виробництво вітчизняних ПЛР-тестів на базі Інституту молекулярної біології та генетики НАН України та спрямувати на ці потреби необхідні кошти з фонду боротьби з коронавірусом. Ця тема постійно перебуває в полі уваги моєї команди. Ми так просто не відступимося. Це потрібно не нам, а для того, щоб країна легше і швидше впоралася з COVID-19, без зайвих витрат коштів платників податків, з масовим тестуванням, про що постійно пишуть та закликають фахівці", - додала  заступниця Голови Верховної Ради.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");