Слухай онлайн
Cуспільство

Уряд ризикує існуванням 12,5 млн. пенсіонерів лише заради експерименту, - голова ППУ

Днями голова Партії пенсіонерів України Микола Кукуріка на конференції у Харкові повідомив, що різке скорочення єдиного соціального внеску до 22 % загрожує українським пенсіонерам затримками та невиплатами пенсій. Повідомила прес-служба ППУ.

“У нас левова частина бюджету Пенсійного фонду формується за рахунок обов'язкових платежів до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування. Ми мали проблеми із виплатами пенсій навіть при діючій середній ставці ЄСВ 40%, а при ставці 22%, пенсіонерів залишать без виплат ”, − повідомив Микола Кукуріка. 

На думку голови ППУ, уряд ризикує існуванням 12,5 млн. пенсіонерів лише заради експерименту. 
“ Зменшуючи ставку ЄСВ до 22%, уряд фактично базується на положенні, що бізнес раптом вийде з тіні та почне офіційно оформлювати людей на роботу та перестане платити їм зарплату в конвертах. Однак уряд нічого не каже на випадок, якщо цього не станеться. А відповідь така: якщо бізнес не захоче по-чесному сплачувати податки, ми отримаємо пенсійних хаос вже у лютому-березні 2016 року ”.

Кукуріка вважає, що зменшувати ЄСВ потрібно було б поступово – щороку на 7-10 %. Принаймні таким чином пенсіонери мали б гарантії того, що отримають свої гроші. 

“Гарантією того, що пенсії будуть, могло б стати скорочення безробіття. Однак у листопаді 2015 році воно у нас було на рівні 9,9%, а у 2016 році, за прогнозами МВФ, зросте до 11,5 %. Тобто гарантій немає ”, - наголосив Кукуріка.

В Партії пенсіонерів висловили запевнення, що бюджет 2016 року будуть переглядати, як і питання різкого скорочення єдиного соціального внеску.

Нагадаємо, експерти назвали бюджет України на 2016 рік антисоціальним. 
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ