Слухай онлайн
Економіка

Уряди України та Угорщини відновлять економічну співпрацю

Як інформує прес-служба Віце-прем'єр-міністра України, спільна міжурядова українсько-угорська комісія з питань економічного співробітництва розгляне конкретні проекти співпраці вже у березні у Будапешті.
Фото: Урядовий портал

Це буде перше засідання комісії після семирічної перерви.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з Міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорської Республіки Петером Сійярто за результатами двосторонньої зустрічі.

Дмитро Кулеба та Петер Сійярто є співголовами Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва.

“Разом з угорськими колегами ми поділяємо спільну мету, щоб стосунки між Україною та Угорщиною були зразковими, і щоб український регіон Закарпаття став історією успіху завдяки спільним зусиллям урядів України та Угорщини. Ми не будемо гаяти жодного дня для досягнення цієї мети і вже у березні проведемо засідання двосторонньої комісії після семи років перерви”, – сказав Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що комісія вже за місяць збереться у Будапешті, щоби обговорити конкретні спільні проекти щодо розбудови прикордонної  інфраструктури, розвитку транскордонного співробітництва, захисту довкілля, енергетики.

“Уряд Угорщини зацікавлений відновити добросусідські відносини з Україною. У березні в Будапешті ми хочемо обговорити кілька прагматичних проектів: домовитися про будівництво принаймні одного контрольно-пропускного пункту на кордоні, використання кредитної лінії на 50 мільйонів доларів США, які Угорщина виділяє на інфраструктурні проекти в Україні, домовитися про проекти, пов’язані з розвитком сільського господарства і охороною здоров'я, досягти результатів у переговорах щодо визнання дипломів двох країн”, – сказав Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорської Республіки.

Петер Сіярто також підкреслив, що Угорщина планує і надалі надавати гуманітарну допомогу Україні, продовжувати програми задля розвитку економіки на Закарпатті та допомагати навчальним та культурним організаціям українського регіону.

Дмитро Кулеба зазначив, що українська сторона високо цінує гуманітарну допомогу, яку офіційний Будапешт надає Україні на Донбасі та особливо відзначає дружній жест угорської сторони з організації відпочинку дітей українських військовослужбовців в Угорщині.

Сторони також згадали питання захисту прав національних меншин, зокрема українців угорського походження на Закарпатті. За словами Дмитра Кулеби, Україна віддана своїм міжнародним зобов’язанням щодо захисту прав національних меншин. Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто підкреслив, що угорська сторона розуміє прагнення уряду України забезпечити належний рівень володіння державною мовою всіма українськими громадянами, але також прагне, щоб українці угорського походження на Закарпатті зберегли угорську мову. За його словами, ці дві мети не взаємовиключні, і їх цілком можливо досягати одночасно.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, оборонні відомства України та Саудівської Аравії співпрацюватимуть.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");