У ЛНР склалася критична ситуація із забезпеченням медичних закладів самопроголошеної республіки ліками та медичним обладнанням.
За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа» протягом січня 2016 року «урядом» ЛНР не здійснювалося централізоване фінансування закупівлі медичних препаратів для потреб профільного міністерства. Постачання ліків в аптечну мережу і медичні заклади «республіки» відбувалося за рахунок так званого резервного фонду.
У лютому місяці 2016 року потреби «міністерства охорони здоров'я» ЛНР були профінансовані у розмірі 5 млн 600 тис. рублів,що не перевищує 10% від необхідних потреб.
З метою вирішення цієї проблеми «уряд» самопроголошеної ЛНР змушений був відмовитися від своєї заборони на українські медикаменти і дозволив завозити їх на територію "республіки" через РФ.
Показово, що це рішення «керівництва» ЛНР жодним чином не вплинуло на вирішення проблеми з забезпеченням медичних закладів «республіки» ліками та відповідним медичним обладнанням.
В березні місяці в міській лікарні тимчасово окупованого м. Кіровськ Луганської області співробітниками «правоохоронних органів» ЛНР було виявлено факт зберігання медичних препаратів з простроченим терміном придатності. Як пояснила головний лікар лікувального закладу,зазначені медичні препарати знаходилися на зберіганні в зв'язку з тим, що термін їх придатності був продовжений на один рік.
Аналогічний випадок був зафіксований в центральній міській лікарні м. Антрацит. Там медики змушені були використовувати при лікуванні пацієнтів препарати «Промедол» і «Дигоксин», термін придатності яких минув ще в листопаді 2015 року.
Медичні препарати на територію ЛНР надходять виключно з РФ у складі так званих гуманітарних конвоїв і, найчастіше, з вже простроченим терміном придатності.
Все це відбувається під патронатом «міністра» охорони здоров'я Айрапетян,яка направляє на адресу медичних установ відповідні листи з вимогою подовження терміну придатності ліків.
За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа» протягом 2015 року гуманітарні конвої МНС Російської Федерації доставили на територію «ЛНР» 362 тонни лікарських засобів на загальну суму понад 1 мільярд рублів.
Примітно, що подальша доля цих ліків невідома,а сама «міністр» Айрапетян неодноразово була об’єктом корупційних скандалів щодо розкрадання та продажу медикаментів з російських гуманітарних конвоїв.
Д.Снєгирьов