Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

В Україні розробляють Стратегію розвитку національної служби крові України

Фахівці МОЗ та представники наукових інститутів розробляють Стратегію розвитку національної служби крові України. Таке питання порушили на другому засіданні Координаційної робочої групи експертів з питань розвитку служби крові. Повідомила прес-служба МОЗ України.

Координаційна робоча група експертів з питань розвитку служби крові під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця розглянула проект Стратегії розвитку національної служби крові України. Представники національних та міжнародних закладів та організацій, які є фахівцями з питань трансфузійної медицини, безпеки крові та управління в сфері охорони здоров’я врахували ключові керівні принципи забезпечення безпеки та доступності крові ВООЗ, міжнародний досвід, а також першочергові пріоритети за засоби реалізації Стратегії. Документ буде доопрацьовано експертами Координаційної робочої групи, юридичного департаменту МОЗ, також буде врахована думка міжнародних експертів, згодом Стратегію представлять на громадське обговорення.

На засіданні також було представлено три проекти базових документів розвитку національної служби крові: «Національна політика в галузі трансфузійної медицини», «Концепція створення національного трансфузіологічного центру» та «Напрями сучасної трансфузіології». Після доопрацювання даних технічних документів, їх також буде представлено до загального обговорення.

Як неодноразово зазначав заступник міністра Ігор Перегінець, розробка даних принципових положень, зокрема Стратегії розвитку національної служби крові України, відповідає рекомендаціям Європейської Комісії та Ради Європи щодо реформування служби крові, заснованих на попередніх результатах оцінки служби крові міжнародними експертами від 25-27 серпня, 2015 року. «Як відомо, Угода про Асоціацію, яку ЄС і Україна підписали в 2014 році, містить спеціальний розділ (22) про співробітництво в галузі охорони здоров'я, для забезпечення поступового наближення українського законодавства до напрацьованої нормативної бази, стандартів та найкращих практик ЄС. Йдеться, зокрема, про Директиву 2002/98/EC, яка встановлює стандарти якості та безпеки для заготівлі, тестування, переробки, зберігання і розподілу крові та компонентів крові людини. Комісія ЄС та Рада Європи підтримують Україну щодо програми для короткотермінового, вузькоцільового надання технічної допомоги (TAIEX), а також в контексті довгострокового партнерського співробітництва в процесі реформування служби крові», - зазначив Ігор Перегінець.

Слід зазначити, що АМАОЗ та Представництво в Україні Центрів контролю і профілактики захворювань США (CDC) також підтримують Координаційну робочу групу МОЗ та надають технічну допомогу для зміцнення служб переливання крові в Україні.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ