Слухай онлайн
Економіка

В Україні ввели в обіг оновлені 200 гривень

Як повідомили у прес-службі НБУ, сьогодні, 25 лютого, у день народження української письменниці Лесі Українки, у обіг введені оновлені 200 гривень з її портретом.
Фото: НБУ

Зокрема, портрет Лесі Українки розміщено на лицьовому боці банкноти, а на зворотному – зображення будівлі В`їзної вежі Луцького замку.

За дизайном нова 200-гривнева банкнота наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 50, 100, 500 та 1000 гривень. Її розмір не змінився – 75 x 148 мм. Переважаючий колір банкноти – світло-рожевий.

Водночас суттєво посилений захист нової банкноти номіналом 200 гривень. Зокрема, тепер ця банкнота має кілька нових сучасних елементів захисту, що значно мінімізують можливість її підробки.

Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити такий елемент захисту як оптично-змінний елемент SPARK. Він має поступово змінювати колір від пурпурного до золотисто-зеленого.

Ще однин важливий елемент захисту – ʺвіконнаʺ захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та графічний знак гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Крім того, на банкноті покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");