Слухай онлайн

В Україні запроваджують "податок на Google"

У четвер, 3 червня, Верховна Рада під час свого засідання ухвалила в цілому законопроєкт № 4184, який змінить для інтернет-гігантів, які працюють в Україні, механізм сплати податків до держбюджету держави.
Ілюстративне фото Google.

Про це інформує УНН.

Так, метою законопроєкт є збільшення доходів Державного бюджету від податку на додану вартість за рахунок залучення до оподаткування податком на додану вартість нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України, та створення сприятливих умов ефективного та необтяжливого адміністрування для бізнесу й держави процедур, пов’язаних зі сплатою податку.

Законопроєкт пропонується доповнити Податковий кодекс нормами:

  • щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами;
  • щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

Передбачається, що податки в Україні сплачуватимуть такі інтернет-гіганти, як Facebook, Netflix, TikTok, Instagram, YouTube та Viber.

Водночас, як стверджують “слуги народу”, для українців, користувачів цих послуг — жодних податків не буде, пошук у Google чи користування соцмережами, як і раніше, залишається безкоштовним.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ