Ватерпольне «Динамо» у «Карпатській лізі»: дві перемоги та поразка

У литовському місті Алітус сьогодні, 20-го січня, фінішував міжнародний турнір Alytus Cup – стартовий тур прем’єрного чемпіонату Інтернаціональної Карпатської ліги водного поло 2019 року.

За почесний трофей, нагадаємо, вели боротьбу чотири клуби з країн Східної Європи: WPC Elektrenai Žaibas (Литва), «Динамо» Львів (Україна), LSTW Ocmer Lodz (Польща) та РЦОП Mінск (Білорусь). А в новоствореній ІКЛВП у наступних турах додасться ще ŠK Hornets Košice (Словаччина), який через низку причин на турнір у Литві не приїхав, але пропущені поєдинки зіграє у наступних чотирьох турах – по одному в кожному.

У заключний ігровий день Alytus Cup першими на водному майданчику басейну Alytus Sports and Recreation Center (pool) зустрілися LSTW Ocmer Lodz та РЦОП Мінск. Білоруси достроково гарантували собі перше місце, адже за набраними очками їх наздогнати могло лише львівське «Динамо», однак навіть у цьому випадку мінчани залишалися б на першому місці через перемогу в особистій зустрічі. Та сябри вийшли на гру з максимальним налаштуванням. І хоча поляки намагалися чинити гідний опір, вистачило їх тільки на два періоди. На екваторі матчу перевага білорусів була мінімальною – 7:6. Однак на більше у ватерполістів з Лодзі елементарно забракло сил. У третій чверті вони, щоправда, два голи забили, але в свої ворота пропустили аж дев’ять. Ще три «сухих» м’ячі РЦОП провів у заключному періоді, тож в підсумку третя поспіль перемога команди зі столиці Білорусі – 19:8.

На відміну від гри LSTW Ocmer Lodz (Польща) – РЦОП Mінск, у заключній зустрічі турніру WPC Elektrenai Žaibas – «Динамо» Львів, у якій фаворитом були гості, господарі зуміли дати суперникам серйозний бій. Як і попередні два поєдинки, гру проти господарів «Динамо» провело у такому складі: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Максим Осика, 3. Ігор Якубець, 4. Михайло Лісовий, 5. Костянтин Алєксєєв, 6. Роман Грищук, 7. Орест Джура, 8. Владислав Панченяк, 9. Антон Погосян, 10. Володимир Войтенко, 11. Віталій Степанюк, 12. Ігор Кечеджи.

Перший період відзначався нервозністю у діях обох команд, тож довший час рахунок залишався «сухим». І лише на 7-й хвилині Максим Осика відкрив лік голам у матчі. 1:0 на користь львів’ян – такий підсумок стартової чверті. У двох наступних періодах команди поперемінно виходили вперед, але перед заключною восьмихвилинкою динамівці продовжували вигравати з мінімальною перевагою – 5:4.

І лише в першій половині четвертого періоду наша команда, закинувши три м’ячі поспіль, практично вирішила долю зустрічі на свою користь: на 29-й хвилині рахунок став 8:4 на користь «біло-синіх». Єдине, що вдалося литовцям у заключні хвилини, скоротити відставання до двох м’ячів. 9:7 на користь «Динамо» – саме такі цифри горіли на табло Alytus Sports and Recreation Center (pool), коли пролунала фінальна сирена.

Додамо, що м’ячі у складі «Динамо» закинули: Володимир Войтенко (три), Костянтин Алєксєєв, Роман Грищук, Орест Джура, Максим Осика, Антон Погосян та Віталій Степанюк. Фоли у складі «біло-синіх» заробили: по три – Максим Осика, Костянтин Алєксєєв, Михайло Лісовий, Орест Джура; два – Владислав Панченяк; по одному – Віталій Степанюк, Антон Погосян.

ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА КАРПАТСЬКА ЛІГА ВОДНОГО ПОЛО – 2019

Перший тур – ALYTUS CUP

18 – 20 січня. Алітус (Литва). Alytus Sports and Recreation Center (pool)