Сьогодні, 3 березня, у Національному музеї Шептицького у Львові розпочалось експонування 80 живописних творів Адальберта Ерделі. Тут упродовж місяця можна буде побачити і щирі портрети, і барвисті пейзажі, і соковиті натюрморти.
З творчістю видатного українського митця познайомилась і журналістка Гал-інфо.
Ретроспективна виставка творів Адальберта Ерделі з приватних колекцій в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького представляє творчу спадщину одного з основоположників закарпатської школи живопису, художника високої професійної культури, неперевершеного майстра пейзажного та портретного живопису, натюрмортів, сюжетних композицій, сатиричної графіки, який своєю багатогранною діяльністю вписав в історію українського мистецтва першої половини ХХ ст. одну з найяскравіших сторінок.
Проект покликаний уперше в такому широкому обсязі ознайомити мистецьке середовище Львова з жанрово-тематичною палітрою А. Ерделі (1891–1955), яку представляють роботи 1912 – 1954 років, а також розкрити еволюцію образно-пластичної мови митця та його пошуків художнього формовислову.
Водночас виставка, на нашу думку, продемонструє ті риси закарпатської мистецької школи, які увібрали кращі здобутки європейської та місцевої народної культури.
А. Ерделі своєю багатогранною діяльністю, як митець, філософ, педагог, поет і письменник, культурно-громадський діяч сприяв розвитку національного мистецтва європейського рівня, творив мистецтво, яке могло уповні виразити багатюще життя мешканців Карпат, незрівнянний ландшафт та його барви, і будував систему художньої освіти для місцевої обдарованої молоді.