Слухай онлайн
Cуспільство

Відійшла у вічність Наталя Пастернак

Відійшла у вічність Наталя Пастернак, Голова Репрезентативного комітету українців у Франції (1965-2016 рр.). Про це повідомив Світовий Конґрес Українців.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює глибоку скорботу та співчуття з приводу смерті Голови Репрезентативного комітету українців у Франції - св. пам’яті Наталі Пастернак, яка упокоїлася 4 січня 2016 р. після довготривалої боротьби з хворобою.

Смерть св. пам’яті Наталі Пастернак є болючою втратою як для її чоловіка Івана і трьох дітей, Івана, Ліліани і Дем’яна, так і для всієї української діаспори, від якої відійшла велика патріотка, котра була прикладом щирого і відданого служіння інтересам українського народу.

З обранням у 2006 р. Головою Репрезентативного комітету українців у Франції, св. пам’яті Наталя Пастернак доклала дуже багато зусиль до організації місцевого українського громадського життя та постійно представляла українців Франції перед СКУ, у тому числі й на його Конґресах і Річних загальних зборах. Св. пам’яті Наталя Пастернак завжди щиро відгукувалася на звернення СКУ та разом з Репрезентативним Комітетом українців у Франції активно долучалася до  різних акцій всеукраїнського масштабу, зокрема неодноразово була учасницею спостережних місій СКУ в Україні та організовувала у Франції заходи з поширення правди про Голодомор-геноцид українського народу.

Народжена у Франції в другому поколінні, св. пам’яті Наталя Пастернак  добре знала  українську мову, культуру і історію нашого народу та плекала ці національні скарби як  у своїй родині, так і в українській громаді. Упродовж довгих років св. пам’яті Наталя Пастернак була речницею української громади у Франції. Навіть будучи вже тяжко хворою, св. пам’яті Наталя Пастернак  докладалася до проведення важливих акцій на підтримку України і українського народу, у тому числі й Євромайданів у Парижі, а також до різних гуманітарних, культурних і мистецьких проектів.

За високі заслуги перед українським народом та Україною св. пам’яті Наталя Пастернак була нагороджена високою державною нагородою України, Орденом Королеви Анни, та премією Григорія Орлика.

Провід і членство СКУ поділяють глибокий біль від цієї непоправної втрати та моляться за упокій душі св. пам'яті Наталі Пастернак, яка гідно і відважно пройшла свій земний життєвий шлях.

Вічна їй пам’ять! 

(Світовий Конґрес Українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ