Вікторія Ващишин – бронзова призерка кадетського чемпіонату світу з карате

Упродовж 25-29 жовтня 2017 року в Тенеріфе (Іспанія) відбувся Х чемпіонат світу з карате серед кадетів, юніорів та молоді.
В престижному турнірі, що проходив під егідою Всесвітньої федерації карате (WKF), взяли участь 1 710 каратистів зі 109 держав світу – це рекордні цифри. Збірна України здобула три нагороди – одну срібну та дві бронзові, посівши 20-е місце в загальнокомандному заліку.
Змагання чемпіонату світу пройшли на арені Sports Hall Santiago Martin, що вміщує 5 100 глядацьких місць. В програмі – змагання з ката (комплекс вправ) та куміте (сутички) в трьох вікових категоріях: кадети (14-15 років), юніори (16-17 років) та молодь (U-21).
Медалі для збірної України здобули Кияни Єлизавета Сірош (U-21, -61 кг, срібло), Андрій Торошанко (U-21, -84 кг, бронза) та представниця Львівщини Вікторія Ващишин (кадети, -54 кг, бронза).
15-річна львів’янка Вікторія Ващишин (тренер Антон Нікулін) дебютувала на турнірі такого рангу. Віка розпочала змагання з поразки від майбутньої віце-чемпіонки Іванни Каменової з Болгарії (1:3). Проте в утішних боях вона перемогла всіх своїх суперниць – зі Швейцарії (1:1), Єгипту (5:3), Швеції (4:0), Канади (5:0) та здобула першу нагороду до скарбнички збірної України.
Варто відзначити вдалий виступ інших представників Львівської області: Віталій Демчишин (U-21, -75 кг) 7-е місце; Андрій Байдала (U-21, 84+ кг) 7-е місце; Діана Шостак (юніори, -59 кг) 9-е місце.
Напередодні чемпіонату в Тенеріфе відбувся конгрес WKF, на якому ухвалено низку рішень щодо календаря на 2018 рік та принципів відбору учасників на Юнацькі Олімпійські ігри 2018 року (Буенос-Айрес) та Олімпіаду-2020 в Токіо, де в програмі буде вперше представлено карате.