Як розповів член правління, відповідальний за роздрібний бізнес Ощадбанку Антон Тютюн, війна дуже ускладнила інкасацію готівки.
«Банкоматна мережа працює на 70% своєї потужності. Є точки, де ми не можемо фізично підвезти готівку в банкомат, або де немає зв’язку чи якісь інші причини, які унеможливлюють роботу мережі», – розповів Антон Тютюн.
Він наголосив, що операції з готівкою стали дорожчими і більш небезпечними. «Готівка стала значно дорожчою, особливо в умовах, коли інкасація утруднена, і переміщення в країні – це зараз нелегка справа», – зазначив Антон Тютюн.
Ускладнює інкасацію ще й те, що багато банків віддали свою броньовану техніку на потреби армії та оборони. «ПУМБ віддав більше половини свого парку броньованих машин, які використовувалися в інкасації: переважно в Києві та на сході країни. На заході працюємо більш-менш нормально», – каже заступник голови правління ПУМБ з роздрібного бізнесу Себастіан Рубай.
Рубай зазначив, що ПУМБ співпрацює в цій сфері із Ощадбанком. «В нас найбільша в країні служба інкасації. І ми, звісно, допомагаємо нашим військовим. Але в нас свій фінансовий фронт в країні, і клієнти потребують банківських послуг. І це наш щоденний внесок, щоб все працювало: і банкомати, і відділення не тільки Ощадбанку, але й інших банків. Перевозити готівку – зараз, мабуть, найнебезпечніша робота, також, звичайно, робота у відділеннях. І кожного дня у нас щось прилітає до відділень», – каже Антон Тютюн.
Банки більше не можуть віддавати техніку, бо її ледве вистачає, щоб забезпечити грошима країну. «У нас власна інкасація і працюємо її силами. З початку війни ми передали Збройним силам України 35% свого броньованого автопарку. Той залишок, який в нас є, забезпечує інкасацію по Україні повністю. Крім того, ми забезпечуємо повний аутсорсинг роботи з готівкою нашим клієнтам – це 600 торгових точок», – каже голова правління Альфа-Банку Алла Комісаренко.