Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

"Військова мама"

Фото: Людмила Пуляєва
Фото: Людмила Пуляєва
Фото: Людмила Пуляєва
Фото: Людмила Пуляєва
1/2
"Військова мама" - назва п'єси ветеранки Аліни Сарнацької, читка якої відбулася в 1000-ний день повномасштабного вторгнення росії в Україну на Камерній сцені театру Марії Заньковецької.

А втілити її постановку на сцені планують в наступному сезоні. Режисер - Назар Павлик, який не з розповідей знає, що таке війна, адже понад рік захищав нашу землю в лавах ЗСУ. 

Перед початком читки глядачів попередили, що звучатиме ненормативна лексика. Зрештою, було б дивно без неї обійтися, адже герої п'єси - українські захисники, які потрапили в оточення. Серед них - одна жінка, чия дочка перебуває в лікарні після важкої операції і дуже потребує присутності мами. А мама не може покинути інших своїх "дітей" - побратимів, за яких відчуває відповідальність. У п'єсі багато діалогів, пересипаних відбірною лайкою, закадрових вибухів, а також голосів, які озвучують персонажів, що так і не з'являються на сцені. За головних героїв читали Орест Огородник, Олександра Люта, Дмитро Каршневич. Закадрові ремарки озвучував режисер Назар Павлик.

Після закінчення читки я запитала Назара, чи бачить він уже цю п'єсу на сцені. "Так, дуже чітко бачу, - впевнено відповів режисер. - І ремарки мусять залишитися голосом за кадром. Багато чого тут не можна виносити на сцену, інакше поховаємо виставу".

Цікаво буде побачити постановку п'єси "Військова мама" як повноцінну виставу. Але треба дочекатися наступного театрального сезону...

Людмила ПУЛЯЄВА

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ