Сьогодні вже понеділок 7 травня – початок робочого тижня. Та ще вчора Львів святкував 762-річчя. Цьогоріч заходи до Дня міста тривали з 4 по 6 травня. Що ж запам’яталось та чи все пройшло як по маслу? Досліджувало Гал-інфо.
«Тільки раз в році»
У всіх День народження, тільки раз в році, а ось у Львова уродини тривали впродовж трьох днів. Організатори тішили запальною музичною програмою, театралізованими дійствами, різноманітними гастрономічними фестивалями тощо.
Львів'ян та гостей міста запрошують на Lviv Barbecue Fest
Ось, наприклад, ранок 4 травня розпочали зі сніданоку-дискусії у Музично-меморіальному музеї імені С. Крушельницької – «Що народжується в тиші». Далі Марічка Крижанівська презентувала дитячий комікс «Таємниці львівського годинникаря». Опісля відіграли «Львівські фанфари» в аеропорту. А на Сихові дискутували про розвиток свого районну.
Ввечері на площі Ринок всі мали нагоду почути й побачити виступ Духового оркестру Національної Гвардії України. Згодом учасники проекту «Оркестри на вулицях міста» грали та співали на площі перед Культурно-освітнім центром ім. О. Довженка. А з 18:00 до 22:00 на вулиці Курбаса презентували музичний проект за творами Богдана Веселовського (гурт KURBASY з проектом «Пісні Івасюка»).
У Львові розпочали святкування Дня міста: вже лунає музика оркестру
Вишенька на торті
5 травня у центрі Львова пройшов традиційний парад, у якому взяли участь понад 1,5 тисячі осіб. Святкова хода розпочалась з площі Міцкевича о 13.00, пройшлась проспектом Свободи, вулицею Беринди й площею Ринок. Очолив парад імпровізований король Лев.
І хоч король Лев не справжній, його кінь – це був точно не перевдягнутий аніматор. Про це свідчить різкий дратуючий ніс запах, який левітував у центрі Львова. Ароматизаторами, тобто носіями пахощів, став кожен учасник ходи, який ловив гав і втрапив у кінську купу. Певно комунальні служби також відпочивали, адже екскременти муляли око ще довго.
За конем короля йшли лицарі, актори з міських театрів, народні колективи, представники спортивних організацій міста. Зокрема, працівники Асоціації футзалу Львівщини, які вбрались у стильні сині піджаки з нашивками логотипу. Був і спортивний клуб веслування на байдарках і каное «Отаман».
Особливий подив на обличчях глядачів викликала компанія з шістьох людей, кожен з яких мав на голові плетений кошик. А зі спини, наче крила, проростало зелене листя. Ще неабияк здивувала і молодь у червоних спортивних костюмах з написом "Спартак".
Ну і кожен, певно, захопився розмірами та незвичним кольором контрабаса. Були й гості з Польщі, Чехії, Словаччини. Вони дивували енергійними танцями та співами. Також до урочистої ходи приєдналися львів’яни та гості міста.
Тож, повертаючись до питання: хто ж міг вступити і рознести аромат? Відповідь така: хто завгодно міг потерпіти епічного краху від тварини з гривою та сідлом.
Львів — честь та совість нашої країни, — Садовий
Після параду міський голова Львова Андрій Садовий привітав львів'ян зі святом. "У світі є сотні та тисячі міст, але в кожного в серці те, куди він хоче повернутися. Львів — особливий для нас з вами, тому що ми тут з вами живемо, особливий для української історії, тому що це місто, яке завжди в найскладніші часи нашої держави, говорить своє тверде слово. Львів — є честю, є совістю нашої країни. Місто, яке має прекрасне майбутнє. Бажаю усім львів'янам добра, успіху і процвітання", – зазначив Андрій Садовий.
Опісля дав команду підняти штандарт над Ратушею. Одночасно з цим заграв сурмач мелодію міста, яку написав композитор Юрій Ланюк.
Гучне та яскраве свято (не) для львів’ян
Та що робити львів’янам, які намагались прорватись 5 травня на роботу через центр? Адже День міста – це не державне свято і не всі мали нагоду відпочивати. Відповідь проста та лаконічна звучала цілий день від патрульних на муніципалів: «Об’їжджайте». Так-так, цілий день, хоч попередньо мова йшла тільки про пару годин.
На передодні у Львівській міській раді повідомили, що у зв’язку з традиційною театралізованою міською ходою 5 травня з 12:00 до 14:00 на проспекті Шевченка, площі Данила Галицького, проспекті Свободи, вулиці Беринди та площі Ринок буде обмежено рух приватного, міського автотранспорту та електротранспорту.
Проте за спостереженнями журналіста Гал-інфо вулицю Коперника перекрили ще з ранку. Спершу металеві конструкції для перешкоджання руху охороняло двоє муніципалів, опісля до них доєднались ще двоє патрульних поліції. Час від часу «варта» налічувала шістьох. Тож рух до центрального проспекту був перекритий.
Обуренню водіїв не було меж, тому без словесних бійок не обійшлось. Керманичі всіма способами намагались переконати у своїй правоті, аби їх пропустили у центр на роботу. Проте правоохоронці були невблаганні. Як наслідок «стічна» вулиця Коперніка гуділа в заторах цілий день.