Слухай онлайн
Cуспільство

Вишинського звільнили з СІЗО

Київський апеляційний суд звільнив керівника ʺРИА Новости Украинаʺ Кирила Вишинського зі слідчого ізолятора. Його відпустили під особисте зобов’язання.

Вишинський має з’являтися до суду на першу вимогу, повідомляти про зміну місця проживання й утриматися від спілкування зі свідками у своїй справі, - передає Радіо Свобода.

Водночас суд не зобов’язував Вишинського носити електронний браслет і здавати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.

Головний редактор ʺРИА Новости-Украинаʺ Кирило Вишинський був затриманий 15 травня 2018 року за підозрою в державній зраді (стаття 111 Кримінального кодексу України). Через два дні він був заарештований і відтоді перебував в СІЗО.

Крім держзради, Вишинському інкримінують спробу повалення конституційного ладу, сепаратизм, розпалювання національної ворожнечі й незаконне зберіганні зброї.

Вишинського обвинувачують у тому, що на посаді керівника ʺРИА Новости-Украинаʺ він ʺсприяв підривній діяльності Росії проти Україниʺ. За версією прокуратури, сприяння полягало в тому, що в період з 2014 по 2018 рік Вишинський розмістив на сайті своєї агенції 72 статті ʺантиукраїнського спрямуванняʺ. Обвинувачення вважає, що гроші на цю діяльність підсудному переказувало МІА ʺРоссия Сегодняʺ через кіпрський офшор і фірму-прокладку з Сербії.

Сам Вишинський відкидає всі обинувачення і вважає справу проти себе політично мотивованою. Він заявляє, що всі матеріали на сайті ʺРИА Новости-Украинаʺ, в яких обвинувачення вбачає склад злочину, відповідали стандартам журналістики.

Після арешту Вишинський відмовився від українського громадянства і звернувся за допомогою до президента Росії Володимира Путіна. Російське МЗС неодноразово вимагало від України звільнити Вишинського і називало його переслідування політично мотивованим.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялось, що Вишинського немає у списку на обмін, однак для Росії є принциповим факт його звільнення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");