Слухай онлайн
Економіка

ЄС надасть Україні 25 млн євро на розвиток цифрової трансформації

ЄС надасть Україні 25 млн євро фінансової підтримки на розвиток цифрової трансформації, якою займається Мінцифра. Про це повідомили 25 листопада у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

9,6 млн євро — перший фінансовий внесок, який отримає Україна у рамках проєкту EU4DigitalUA. Він спрямований зробити урядову цифрову інфраструктуру функціональною і надасть підтримку в побудові надійної системи електронних послуг.

Естонська Академія електронного урядування (e-Governance Academy) керуватиме процесом імплементації та досягнення цілей.

Мінцифра з європейськими партнерами окреслили майбутні плани:

  • розробка інфраструктури для цифрового врядування

  • модернізація державних електронних послуг

  • розвиток кібернетичної безпеки і засобів захисту даних

  • візуалізація інформації щодо доступу до широкосмугового інтернету в Україні

  • продовження підключення основних реєстрів до системи обміну даними "Трембіта"

  • розробка загальнодержавного персонального ідентифікатора — державного цифрового посвідчення особи і реєстру адрес реєстрації місця проживання громадян

  • розробка електронних послуг на порталі Дія та в застосунку Дія

  • смарт-Дія та розвиток довірчих послуг

  • броадбенд платформа.

«Ми вдячні ЄС за підтримку цифрової трансформації України. Вже понад рік команда Мінцифри будує цифрову державу. Цифрова трансформація є ключем до реформи будь-якої сфери. Ми вже це продемонстрували на прикладі галузі містобудування та адміністративних послуг. Підтримка цифрової трансформації в Україні — це одночасно підтримка всіх ключових реформ і антикорупційної діяльності. Ми готові обмінюватись досвідом з іншими країнами та щодня вдосконалювати проєкти, над якими працюємо. Завдяки допомозі ЄС Україна отримає більше якісних змін», — заявив Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Представники ЄС наголосили: Україна досягла вражаючих успіхів у цифровій трансформації — посіла 69-е місце у рейтингу ООН серед 193 країн щодо готовності до електронного Уряду за індексом EDGI. Україна піднялися на 16 позицій порівняно з 2018 роком. 

«ЄС підтримує подальший розвиток цифрових технологій в Україні з метою підвищення конкурентоздатності країни і сприяння подальшому наближенню України до Єдиного цифрового ринку ЄС», — зауважив під час установчого засідання проєкту Голова Представництва ЄС в Україні Посол Матті Маасікас.

Мінцифра вже має успішний цифровий досвід співпраці з європейськими партнерами. Естонська Академія електронного управління ще з 2012 року здійснює реалізацію проєктів з електронного врядування в Україні. Завершується проєкт egov4Ukraine, результатом якого є успішне запровадження системи «Трембіта» та «Вулику». Трембіта вже стала основою реєстрів країни. Лише за цей рік ми маємо понад 5 млн транзакцій — обмінів через систему.

«Ми застосовуємо передовий досвід, отриманий при розбудові "цифрового уряду" Естонії, щоб допомогти Україні в подальших кроках до створення більш прозорого і ефективного суспільства", — наголосив Ханнес Асток, Виконавчий директор Академії електронного управління.

Проєкт EU4DigitalUA — це частина широкої підтримки Європейським Союзом розвитку електронного врядування в Україні. Реалізацію втілюватимуть Іспанська фундація FIIAPP Spain та естонська Академія електронного управління. Європейський Союз продовжує підтримувати цифрову трансформацію України та її гармонізацію з Єдиним цифровим ринком.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ