Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

ЄС виділив 4 млн євро на захист українців, уражених Чорнобильською катастрофою

26 квітня Європейський Союз започаткував проект із загальним бюджетом у 4 млн. євро, націлений на охорону здоров’я людей, які живуть навколо Чорнобильської зони відчуження. Під час відвідин Іванківської районної лікарні депутати Європейського Парламенту Мішель Рівазі та Корінн Лєпаж, а також Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, презентували новий пакет допомоги, наданої ЄС. Разом з представниками уряду України та Українського науково-технологічного центру вони також вшанували пам’ять загиблих від наслідків Чорнобильської катастрофи.

У своїй вітальній відео-промові співголова Групи зелених/Європейського вільного альянсу Даніель Кон-Бендіт висловив надію, що проект «продовжуватиме проводити дослідження та роз’яснювати наслідки забруднення у Чорнобильській зоні». Мішель Рівазі, Віце-президент Групи Зелених/Європейського вільного альянсу, зазначила: «Мільйони людей все ще живуть на забруднених територіях навколо Чорнобиля. Після того, як було надано мільйони євро на поліпшення безпеки атомної електростанції і так званого «саркофагу», Європейський Союз - завдячуючи поправкам, запропонованими Групою зелених і підтриманих Європейським Парламентом, - нарешті допоможе жертвам цієї довготривалої ядерної катастрофи. Я дуже рада, що ця програма зробить внесок у розуміння наслідків тривалого радіоактивного забруднення». Водночас Корінн Лєпаж, представниця Групи Альянсу лібералів і демократів заради Європи в Європейському Парламенті, підкреслила: «Дуже важливою для мене є нагода вшанувати тисячі ліквідаторів, які брали участь в очищенні території одразу після Чорнобильської катастрофи. Досі дослідницькі програми були переважно технічними. Я дуже рада, що відтепер ми матимемо дослідницьку програму, яка займатиметься проблемами місцевих мешканців, які живуть на забруднених територіях, особливо дітей і вагітних жінок».

«Цей проект є дуже важливим для Європи, України та регіону; однак найбільшу цінність він представляє саме для місцевого населення Іванкова», – додав посол Майкл Айнік, Виконавчий директор Українського науково-технологічного центру.

Олександр Леляк, Голова Іванківської районної державної адміністрації, наголосив, що «реалізація проекту в Іванкові дасть можливість виявляти захворювання на ранніх стадіях і, відповідно, надавати медичні послуги людям, які на собі відчувають наслідки Чорнобильської катастрофи».

У рамках ініціативи ЄС інвестує 1,4 мільйони євро в Іванківську районну лікарню, щоб забезпечити її обладнанням для:

Вимірювання радіоактивних і хімічних речовин в людському організмі та їжі;

Слідкування за рівнем внутрішнього забруднення радіоактивними речовинами серед населення;

Запобігання захворювань матерів та дітей шляхом медичного контролю за вагітними жінками;

Створення консультаційного центру для навчання населення про здорове харчування.

Ця робота є частиною загального пакету підтримки розміром 4 мільйони євро, що передбачає:

Допомогу малим фермерським господарствам та будівництво теплиць;

Створення сміттєспалювального заводу для забрудненої деревини, аби уникнути подальшого поширення радіоактивних елементів через лісові пожежі;

Подальшого дослідження радіоактивного забруднення Чорнобиля та його околиць.

Довідка.

ЄС є основним донором і партнером з пом’якшення негативного впливу Чорнобильської аварії. Він безперервно працює надполіпшенням ядерної безпеки та питаннями, пов’язаними зі спадщиною катастрофи. У період з 1991 року до 2006 року ЄС виділив 1,3 млрд. євро на проекти з ядерної безпеки, які впроваджувалися переважно в Росії та Україні. На даний момент на проекти допомоги у Чорнобилі та суміжні ініціативи ЄС виділив понад 500 млн. євро. Окрім внесків до міжнародних фондів (Чорнобильського фонду «Укриття», Рахунку з ядерної безпеки) ЄС також фінансує проекти з дослідження, оцінки та пом’якшення наслідків Чорнобильської катастрофи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ