Слухай онлайн
Cуспільство

Європейська спільнота наукової фантастики присудила премію українці

Світлана Тараторіна отримала The Chrysalis Awards від Європейської спільноти наукової фантастики.

Про це повідомляє сайт спільноти, передає Читомо.

ʺДля мене, як для фанатки жанру та авторки, це вкрай важлива нагорода. Це відзнака фендому. Свого часу ʺнайкращий дебютʺ отримав поляк Роберт Вегнер чи фін Хану Раянаємі, вже добре знані й широко перекладені в Європі та англо-американському світі. Моя мрія — привезти колись Єврокон до України. Такі події не тільки підвищують статус жанру, привертають до нього увагу, а й сприяють контактам з фанатами та авторами з інших країнʺ, – розповідає Світлана Тараторіна.

Світала Тараторіна — журналістка, переможниця конкурсів фантастичних оповідань від літературного об’єднання ʺЗоряна фортецяʺ і макабричних оповідань від журналу ʺСтосʺ. У 2018 році її дебютний роман ʺЛазарусʺ вийшов у видавництві ʺКМ-буксʺ.

Європейська асоціація наукової фантастики (The European Science Fiction Society) — це міжнародна організація, яка популяризує наукову фантастику в Європі та європейську наукову фантастику у всьому світі. Спільнота присуджує The Chrysalis Awards письменникам, які опублікували свою першу книжку не більш ніж 3 роки тому, і які живуть в європейській країні.

Асоціація кожного року проводить конвент фантастів з Європи. Кожного року це нове місто. Кожну країну — її фендом — представляє національна делегація. На конвенті національні делегації голосують за місто наступного конвенту. Також на Євроконі вручаються і премії.

ʺНомінантів на різні премії висувають всі національні делегації. Найпрестижніша нагорода в номінації ʺНайкращий авторʺ. Цього року її отримав Чарльз Стросс. Україна пропонувала письменницю Яну Дубинянську. Дебютних премій кілька, цього року їх отримали початківці з 9 країнʺ, – говорить письменник-фантаст Сергій Пальцун.

Як відомо, минулого року до списку претендентів на здобуття нагороди потрапили українці: Сергій Жадан, Ігор Баранько, Юрій Шевела, Сергій Легеза, Олексій Жупанський, Володимир Рутківський, а Ярина Каторож стала однією з лауреаток.

Нагадаємо, 27 серпня відбудеться Урочисте вручення Міжнародної премії Франка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");