Слухай онлайн
Культура

З вересня в Італійському дворику показуватимуть театральні вистави

Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
Фото - Марія Шевців, Гал-інфо
1/5
Впродовж вересня Перший академічний український театр для дітей та юнацтва планує організувати в Італійському дворику ряд вистав. Якщо ініціатива одержить бажаний резонанс, у подвір’ї Львівського історичного музею організують міжнародний театральний фестиваль, присвячений Вільяму Шекспіру.

Про це сьогодні, 29 серпня, під час прес-конференції повідомила координатор інноваційних програм в галузі культури ЛМР Марта Іванишин, передає кореспондент Гал-інфо.

За її словами, ідея організувати на території Італійського подвір’я театральні вистави з’явилась після того, як в межах фестивалю «Ніч у Львові» 15 липня Перший театр показав тут відому трагедію Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Тоді виставу відвідало чимало глядачів, тому театрали вирішили організувати ще декілька її показів у вересні, розповіла Марта Іванишин.

За планом, вистави відбуватимуться двічі на тиждень у вечірній час (21:00), повідомив художній керівник Першого театру Юрій Мисак. Точної ціни на квитки поки що невідомо, однак, за словами організаторів, їхня вартість може бути навіть вдвічі більшою, ніж на вистави, що відбуваються в приміщенні Першого театру. Організатори також наголосили, що загалом відвідати одну виставу зможе не більше 200 людей. Перший показ відбудеться вже 7 вересня – саме тоді Перший театр і відкриє новий театральний сезон. Окрім «Ромео і Джульєтти» львів'янам покажуть декілька інших вистав, зокрема на італійську тематику («Король-олень» за Карло Ґоцці).

Окрім цього, представниця ЛМР розповіла, що у 2018 році в Італійському дворику планують започаткувати міжнародний театральний фестиваль. Захід приурочать до дня народження Шекспіра, який відбувся 23 квітня 1616 року. У фестивалі братиме участь не лише Перший театр, але й інші театри з України та інших країн світу, запевнила Марта Іванишин. Також, за її словами, вистави на території Італійського дворика можуть відбуватись не лише у вересні, але й впродовж всього року, якщо цьому сприятимуть погодні умови та буде відповідна увага глядачів.  

Варто додати, що за словами заступника директора Історичного музею Тараса Рудька, на початку 17 століття, зокрема у 1617 році, Італійський дворик вважався своєрідним осередком культури у Львові, а тому тут проводили чимало театральних виступів. Таким чином, ініціатива ЛМР, Історичного музею та Першого театру зможе відродити театральні традиції Італійського подвір’я, започатковані ще 4 століття тому, наголосив він. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ