Українці, які вимушено переїхали з рідних міст до Львова через війну, отримують тут прихисток і допомогу, зокрема й медичну. За цей час лікування й консультації вже отримали майже 80 тисяч українців, інформує пресслужба ЛМР.
«Ми багато працюємо у наданні медичної допомоги вимушено переміщеним людям. Це і невідкладна допомога, і профілактика, і планова вакцинація дітей. Також допомога дітям, жінкам і породіллям, допомога всім, хто її потребує», - зауважує керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Леся Кобецька.
Так, за час війни 4860 вимушено переміщених українців госпіталізували до лікарень Львова з різними травмами і пораненнями (зараз на лікуванні перебуває 262 людини, інших уже виписали). За амбулаторною допомогою в поліклініки звернулись 55862 українці, з них 7817 – діти, 1979 – вагітні жінки. Мобільні бригади на пунктах реєстрації та тимчасового перебування надали допомогу 18633 людям, з них 92 – за останню добу.
Нагадаємо, у Львові збудуть Національний реабілітаційний центр «Незламні» (UNBROKEN), де отримувати фізичну, психологічну та соціальну реабілітації зможе щороку понад 50 тисяч українців. Окремим напрямком передбачена хірургія, зокрема реконструктивна, а також ортопедія і роботичне протезування. Тут встановлюватимуть кісткові біоімпланти та екзоскелети, проводитимуть реконструктивні операції на кінцівках та мікрохірургію кисті, ендопротезування.
У день презентації проєкту «Незламні» меценати зібрали понад 2 млн євро, а німецьке місто Фрайбург виділить 1 млн євро на будівництво гуртожитку для пацієнтів реабілітаційного центру. Також Львівський ІТ Кластер профінансує створення Центру ментального здоров’я у Львові, що працюватиме в межах центру «Незламні».