Після початку повномасштабного вторгнення основні зусилля були зосереджені на формуванні та підготовці новостворених військових частин, а також на проведенні заходів відновлення їхньої боєздатності.
Важливу роль у забезпеченні ефективної підготовки особового складу відіграють інструктори, які мають бойовий досвід та є експертами в своїй галузі. Вони ментори для новачків, підтримують їх та радять їм, спираючись на власний досвід ведення бойових дій.
На сьогодні ми бачимо, що в збереженні життя піхотинця на полі бою велику роль відіграють засоби повітряного вогневого ураження противника типу БпЛА. Значну увагу в центрах підготовки приділяють збільшенню кількості фахівців-операторів БпЛА та підвищенню їхньої якості підготовки.
За програмою підготовки фахівців за цим напрямом відпрацьовуємо питання взаємодії підрозділів БпЛА та засобів як для нанесення вогневого ураження противнику, так і для ведення повітряної розвідки вдень та вночі.
Слід зазначити, що громадські організації також беруть активну участь у підготовці фахівців операторів БпЛА. Наприклад, громадська організація, центр «КРУК» з квітня 2022 року здійснив підготовку більше 3 тисяч осіб для потреб Сил оборони України.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив Командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.