Слухай онлайн
Економіка

Заробітна плата у Львівській області зросла на понад 10%

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у січні-листопаді минулого року становила 10 тисяч 101 гривню. Як інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області, цей показник є на 10,2 % більшим, аніж у січні-листопаді 2019 року.
Фото ілюстративне. Олена Ляхович, Гал-інфо

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у листопаді минулого року становила 10 тисяч 661 гривню, що на 13,6 % більше у порівнянні з листопадом 2019 року.

Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА, номінальна заробітна плата – це сума грошей, яку отримує працівник за виконану роботу. Одним з чинників, який його формує, є обсяг мінімальної заробітної плати, кількість штатних працівників тощо.

Зазначимо, що з 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата зросла до 5 тис грн. У погодинному розмірі - до 29,20  грн за годину.

Натомість індекс реальної заробітної плати — показник, що характеризує зміну купівельної спроможності номінальної заробітної плати. В нормі цей показник повинен коливатися межах близьких до 100%, бажано з деяким перевищенням.

Так, у січні-листопаді 2020 року індекс реальної заробітної плати (з урахуванням зміни споживчих цін) відносно січня-листопада 2019 року становив 107,1%.

Додамо, що з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата зросла до 6 тис грн, з 1 грудня її планують підвищити – до 6,5 тис грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ