Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

ЗМІ повідомили про 11 самогубств військових у січні

​ 11 військовослужбовців Збройних Сил України за січень тим чи іншим способом звели рахунки з життям. Це складає половину від понесених ВСУ безповоротних небойових втрат за увесь місяць, повідомляє портал 112.ua, посилаючись на дані для службового користування про небойові втрати ЗСУ у січні 2018 року, які опинилися в їх розпорядженні дані .

Також портал пише, що загальна цифра небойових втрат ВСУ з 2014 року, озвучена головним військовим прокурором України Анатолієм Матиосом, приводить у жах.

"У нас близько 10 тисяч санітарних і безповоротних небойових втрат. ДТП, пияцтво, необережне поводження зі зброєю і так далі. Кричущий випадок – випив, і чомусь йому стукнуло в голову в наметі, де спали 13 осіб, кинути гранату в буржуйку. 13 осіб – одні вбиті, інші безповоротно покалічені. Більше 10 тисяч, це відкриті дані, це Міноборони підтвердило. 3 тисячі з чимось- це загиблі, інші – поранені. Це три повноцінні бригади", - заявив в останньому інтерв'ю 5 лютого Анатолій Матіос.

Відзначимо при цьому, що на Донеччині з початку АТО бойові втрати ВСУ склали близько 11 тисяч бійців, майже 2,5 тис. з яких загинули.

"Раніше Міноборони відзвітувало, що у 2017 році небойові втрати скоротилися на 36%, а в зоні АТО зовсім в два рази. У відповідь на запит... Дали кількісний показник - 98 загиблих військовослужбовців в 2017 році від небойових втрат. Це в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі, де у минулому році, за ідеєю, ці втрати скоротилися вдвічі. Однак у іншому повідомленні Генштаб написав наступне: "протягом 2016 внаслідок бойових дій загинули 212 військовослужбовців ЗС України, а санітарні втрати склали 1277 військовослужбовців ЗС України. При цьому небойових втрат було на 65% менше, ніж бойових". З цього робимо висновок, що у 2016 році не в боях в зоні АТО загинули 130-140 осіб, що фактично перекреслює тезу про двократне зменшення таких втрат у 2017 році... Публічно Міноборони дає лише тенденцію у відсотках, але реальних цифр надавати не хоче", - далі пише інтернет-портал.

У січні 2018 року в ЗСУ з-за небойових обставин загинули 22 військовослужбовця. З них 11, а це половина, вчинили самогубства. 5 – у зоні АТО. Недбале поводження зі зброєю коштувало життя трьом бійцям (2 в АТО), ще 1 загинув у ДТП. І ще 7 позначені як загиблі від нещасного випадку, так як у Міноборони не пояснили справжні причини загибелі цих військовослужбовців.

Особливе занепокоєння в міністерстві викликає зростання кількості суїцидів в армії. У порівнянні з січнем 2017 року воно склав 47% при тому, що ще 6 спробам самогубства військовослужбовців у січні змогли запобігти. Всього ж за місяць покінчили з собою 3 офіцера і 8 контрактників. 6 осіб скоїли суїцид під час несення служби. Відразу 6 смертей зафіксовано в останній тиждень січня, ще двом спробам вдалося запобігти.

Згідно аналітиці Міноборони, самогубства стоять на другому місці у списку причин загибелі українських військових поза боєм, перше місце займають хвороби. Чиновники ж традиційно називають причиною високих небойових втрат армії повальне пияцтво солдатів і офіцерів, особливо у зоні АТО.

"Я знаю всі проблеми, від яких потерпає наша армія. Але армія страждає не від командування, а від розхлябаності...", - говорив у тому ж інтерв'ю від 5 лютого Матіос, вказуючи на пияцтво військовослужбовців та недотримання ними статуту.

Суїциди були однією з головних причин смерті українських солдатів і до війни. Причини цього полягають у труднощі адаптації до суворих армійським умов життя і надмірному стресі. Алкоголь, до речі також може підвести людину до рішення покінчити з життям.

Самогубства солдатів є у всіх арміях, це, на жаль, невід'ємна частина армійського життя. Навіть в армії США відбувається досить тривожна кількість самогубств. В американській армії, втім, з цією проблемою борються спеціальні військові психологи. Як буде вирішуватися ця проблема в ЗСУ, і чи буде – поки не відомо.

До речі, в цілому, згідно зі статистикою ВООЗ, рівень суіцидів в українському суспільстві – один з найвищих в Європі, 22 людини на 100 тисяч. Такий самий показник і в Росії.

"Для розуміння масштабів проблеми досить глянути на іншу статистику. Згідно з підрахунками зведень прес-центру штабу АТО, в січні 2018 року в зоні проведення операції в боях загинуло 14 військовослужбовців. При цьому небойові втрати ВСУ за січень – 22 бійця. В тилу гине практично стільки ж бійців (13 осіб у січні), скільки забирає війна. І це дійсно серйозна проблема", - похмуро підводить підсумки 112.ua у своєму матеріалі.

Раніше в місті Сєверодонецьк Луганської області під час несення служби по охороні адмінбудинку Апеляційного суду 22-річний військовослужбовець Національної гвардії вчинив самогубство.

Також 28 січня в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба в неділю виявили без ознак життя тіло курсанта інженерно-авіаційного факультету. Однією з версій його смерті стало самогубство.

22 червня 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що по Україні зареєстровано близько п'ятисот випадків самогубств учасників АТО.

"Дзеркало тижня. Україна"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ