Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Змінено порядок реалізації арештованого майна

Як повідомили 1 вересня у прес-службі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, 28 серпня 2020 року Міністерство юстиції внесло зміни до Порядку реалізації арештованого майна.
Фото ілюстративне

Розділено функції адміністратора та організатора в системі реалізації арештованого майна: ʺProZorro.Продажіʺ стало адміністратором, а СЕТАМ – організатором.

ʺНаказом визначено державне підприємство ʺПРОЗОРРО.ПРОДАЖІʺ як адміністратора електронної торгової системи. А державне підприємством ʺСЕТАМʺ продовжить виконувати функції організатора електронних торгівʺ, – зазначив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

ʺЕлектронна торгова система Прозорро.Продажі довела свою надійність та ефективність у забезпеченні прозорості та максимізації цін на багатьох ринках, які вже ʺпідключеніʺ до цієї системи, передусім у продажу активів малої приватизації. Ми переконані, що залучення Прозорро.Продажі у якості адміністратора електронних торгів із продажів арештованого майна дозволить підвищити прозорість і конкурентність продажів і на цьому ринку. Політика міністерства – об'єднати всі торги в єдину прозору систему для збільшення конкуренції та покращення сервісу для користувачівʺ, – зазначила з цього приводу заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді.

ʺМи вітаємо кроки Міністерства юстиції щодо реформи процесу продажу арештованого майна. І готові допомагати колегам з ДП ʺСЕТАМʺ реалізувати нову редакцію Наказу на практиці, для чого СЕТАМ має здійснити інтеграцію з електронною торговою системою ʺПрозорро.Продажіʺ, – зазначив директор ДП ʺПрозорро.Продажіʺ Олексій Соболев.

Метою цих змін є підвищення прозорості процедури реалізації майна боржників, збільшення кількості учасників електронних торгів, зацікавлених в придбанні арештованого майна, що повинно привести до збільшення вартості такого майна і, як наслідок, збільшення надходжень до Державного бюджету.

Ринок арештованого майна в розмірі 3,2 млрд грн за наслідками 2019 і І півріччя 2020 року виходить на нові майданчики і має хороші шанси згодом стати ще більшим.

Удосконалення Порядку реалізації арештованого майна полягають також в: розмежуванні функції адміністрування системи електронних торгів та організації електронних торгів; покращенні порядку проведення електронних торгів та торгів за фіксованою ціною; спрощенні повернення гарантійних внесків учасникам електронних торгів; врегулюванні підстав, порядку та наслідків дискваліфікації учасника електронних торгів (торгів за фіксованою ціною).

ʺЗміни стосуються лише примусової реалізації майна в частині адміністрування системи. СЕТАМ і надалі буде виконувати покладені Міністерством юстиції на держпідприємство функції по реалізації арештованого майна, супроводження виставлення на торги лотів, зберіганню арештованого майна. Ми також продовжуємо продаж майна в рамках добровільного продажуʺ, – повідомив генеральний директор ДП ʺСЕТАМʺ Олександр Мамро.

Додамо, що вказані зміни набирають чинності з дня розміщення на вебсайті Міністерства юстиції оголошення про початок реалізації арештованого майна в електронній торговій системі, адміністратором якої є державне підприємство ʺПРОЗОРРО.ПРОДАЖІʺ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ