Учора, 8 квітня, Львівська обласна рада змогла остаточно повернути у спільну власність громад області будівлю у Львові, площею понад 3,8 тисячі кв. м, за адресою проспект Т. Шевченка, 7.
У місті цей обʼєкт відомий як Будинок профспілок, – зазначають у Львівській облраді.
Процес остаточного внесення даних про власника у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно став можливим для облради завдяки ухвалі Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, яка завершила дворічну судову тяганину у справі право власності на будівлю, що на просп. Т. Шевченка, 7 у Львові.
Найперші рішення щодо цього об’єкту нерухомості у центрі міста 26 грудня 1990 року прийняла Львівська обласна Рада народних депутатів І-го демократичного скликання, а згодом вкотре підтвердила Львівська обласна рада 04 червня 1992 року ухвалою № 236.
Судові суперечки щодо вказаної будівлі розпочалися у 2022 році, із початком розслідування Галицької окружної прокуратури Львова законності набуття органами профспілки права приватної власності на вказану будівлю.
Після цього Прокуратура ініціювала судовий процес про повернення Будинку профспілок на користь Львівської обласної ради. Суд першої інстанції не вбачав правових підстав для задоволення цього позову. Однак постановою Північного апеляційного господарського суду від 2 жовтня 2024 у справі № 910/3020/23 державну реєстрацію права приватної власності на Будинок профспілок скасували. 20 грудня 2024 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду поставив крапку у цій справі.
Зареєструвавши право власності на будівлю, тепер саме Львівська обласна рада виступає законним орендодавцем для всіх орендарів, які там перебувають, в тому числі для McDonald’s, профспілкових організацій та ГО «Розвиток громад».
За словами в.о. голови Львівської обласної ради Юрія Холода, рішення щодо подальшого використання будинку за номером 7 на проспекті Т.Шевченка у Львові прийматиме депутатська комісія з питань комунального майна та депутати обласної ради.
“Всі дії нашого управління майном спільної власності щодо будівлі на проспекті Шевченка будуть продиктовані чинним законодавством та волею депутатів облради. Однозначно, всі чинні договори оренди мають надалі виконуватися, а площі, які пустують або використовуються неналежно, потрібно загосподарювати на вигідних для обласного бюджету умовах. Встановлення справедливої ринкової вартісності оренди означає збільшення надходжень до бюджету області, а отже підвищення рівня допомоги війську та видатків на обласні лікарні, коледжі та соціальні заклади”, – пояснює Юрій Холод.
