Слухай онлайн
Cуспільство

Зміни в пенсійному забезпеченні громадян з 1 січня 2016 року

Верховною Радою України 24 грудня 2015 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911, який набув чинності з 1 січня 2016 року. Зміни стосуються порядку призначення пенсій за вислугу років, виплати пенсій працюючим пенсіонерам, а також визначення максимального розміру пенсії, індексації пенсійних виплат. Про це Гал-інфо повідомили в головному управлінні ПФУ у Львівській області.

1. Встановлено пенсійний вік особам, які звертаються  за призначенням пенсії за вислугу років: 

-працівникам льотного і льотно-випробного складу, в тому числі звільненим  з роботи  за  станом  здоров’я,

-працівникам освіти, охорони здоров’я  та  соціального забезпечення,

-артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств  і  колективів.

При  цьому залишається  незмінним   право   на  призначення  пенсій незалежно від віку особам, які мали  вислугу років відповідної тривалості  станом на 1 квітня 2015  року  або  на  1 січня 2016 року.  

2. Тимчасово у період з 01.01.2016 по 31.12.2016:

- працюючим пенсіонерам пенсії виплачуються в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  (в даний час 1611 грн.);

- працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за законами : «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у період їх роботи на посадах та на умовах, передбачених  цими законами, пенсії не виплачуються;

- працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за законами : «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами ) – пенсії виплачуються в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність     (в даний час 1611 грн.).   

Ці обмеження не застосовуються до інвалідів 1, 2 груп, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,  їм пенсія виплачується в повному обсязі незалежно від факту роботи і посад, які вони займають.

Пенсія в повному розмірі виплачується  ветеранам військової служби, яким призначені  пенсії за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» або за Законом України «Про державну  службу»,  та які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України  «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій  і статус суддів». Поновлення виплати пенсії проводиться за умови подання заяви з відповідним посвідченням «Ветерана військової служби».

         Виплата пенсії без обмеження  також проводиться працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1611грн.).

3.Пенсія, призначена особі відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», в період роботи на посадах та на умовах,  передбачених  законами «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування» (85%  від  страхової).

  В такому ж  порядку  проводиться виплата пенсії наукового працівника,  яка призначена  після набрання чинності Законом України  «Про заходи  щодо законодавчого  забезпечення  реформування пенсійної системи», тобто після 01.10.2011 року.

 У період роботи на інших посадах,  а також  пенсії науковим працівникам, призначені  до 01.10.2011 року,  виплачуються  в розмірі 85%  наукової пенсії,  але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1611 грн.).

4.  Порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсій.

5.   Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; до пенсій, щомісячного грошового утримання, що призначені  відповідно до законів України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», на період виконання  особами, яким вони призначені, повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

6. Тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії, щомісячного довічного  грошового утримання  судді  у відставці    не може перевищувати 10740 грн.

     

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ