Сьогодні, 11 грудня, поліцейські Львівщини взяли участь у презентації інтерактивної інсталяції та виставки «(Не)помітні історії» - про внутрішньо переміщених українців, яка відбувається в межах всеукраїнської кампанії “16 днів активізму проти насильства”.
Акція «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство» відбувається за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за сприяння першої леді України Олени Зеленської та реалізовується у співпраці з Урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення ( #UNFPA).
«Ми прагнемо закріпити в людей розуміння, що насильство є неприйнятним та продовжувати змінювати культуру спілкування таким чином, щоб розвивати небайдуже суспільство, яке об’єднувало б громадян, котрі правильно реагують на випадки насильства. Фотопроєкт «(Не)помітні історії» розповідає історії дев’яти людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях», - розповіла начальник сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №1 майор поліції Марта Василькевич.
На світлинах зображені найцінніші речі, які герої проєкту забрали з собою під час евакуації: ключі від квартири в Бердянську, книгу з маріупольської бібліотеки, синьо-жовту стрічку, з якою герой пройшов полон у Херсоні, та інші. Серед закарбованих у фотопроєкті речей — прикраси, які окупанти намагалися зірвати з дівчат на блокпосту, єдина сумка, яку жінці вдалося взяти з дому перед депортацією, записка від подруги, яка залишилася на окупованих територіях, та інші.
Інтерактивна інсталяція та фотовиставка «(Не)помітні історії» представлена у ТЦ «Forum Lviv» на 3-му поверсі та вже привернула увагу багатьох відвідувачів.