Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

На Тернопільщині відбувся фестиваль «Чорна вишиванка»

1/3
На хуторі Кулеби села Нараїв Тернопільської області минулої неділі пройшов фестиваль партизанської пісні «Чорна вишиванка».

На цьому місці, де сходяться три області  - Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська, - у  лютому 1941 року від рук  енкаведистів  загинуло  семеро партизан- підпільників, членів  ОУН. Семеро молодих хлопців  були оточені бойовим загоном  з двохсот чоловік... На місці  загибелі  героїв встановили пам’ятник і насипали символічну могилу, бо дотепер невідомо де вони  поховані.

Уже кілька років поспіль у неділю напередодні свята Петра і Павла на цьому  місці збираються  мешканці  з навколишніх сіл усіх трьох областей щоб вшанувати пам’ять героїв . Тут проходить фестиваль партизанської пісні «Чорна вишиванка»

Пісню, яка стала символом  і дала назву фестивалю, написав  виходець із Черкащини Олександр Шевченко, а виконала її співачка, дружина Олександра  Наталія  Самсонова. Вона  цього разу  була одягнена  в ту чорну вишиванку, яку колись, у буремні роки боротьби, залишив  в одній родині  поранений партизан.  Він передав її  дванадцятилітній дівчинці і сказав, щоб вона зберегла цю сорочку і передала своєму синові. … Та дівчинка уже стала бабусею,  вона зберегла  вишиванку , і син вдягнув  її тоді, коли у Львові вперше підняли синьо-жовтий прапор.  Ця зворушлива історія надихнула Олександра Шевченка написати пісню «Чорна вишиванка».

На хуторі  Кулеби виступали  хорові  колективи  із навколишніх сіл, хор «Нескорені»  зі  Львова  та козацький хор із  міста Перемишляни.  У неділю вперше прозвучала нова пісня про героїв –підпільників «Кулеби», яку теж виконала Наталя Самсонова.  Лейтмотивом цьогорічного фестивалю партизанської пісні  «Чорна вишиванка»  були слова «Хлопці, до зброї!».

Йосип Марухняк

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ