Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство  |  Кримінал

У Львові викрили шахрайську схему постачання підробних бронежилетів в зону АТО

Міліція Львівщини затримала двох мешканців Львова, що продавали через торгівельні мережі підробні бронежилети. 85 виробів потрапили бійцям МВС, десантникам та Нацгвардії на блокпости під Слов'янськом. Про це розповів Сергій Зюбаненко, начальник львівського міського управління МВС.

Підробку було виявлено на навчальних стрільбах. Під час перевірки бронежилета, куля калібру 5,45 мм пробила пластини бронежилета наскрізь. "Якщо подивитись на пластину  такого бронежилета, то візуально це звичайний метал, а не титановий сплав. Така пластина не витримає пострілу з автомата Калашникова", - зазначив Зюбаненко.

Вироби були замасковані під модель бронежилета одного з відомих українських виробників. У сертифікатах зловмисники зазначили, що це бронежилети п’ятого класу захисту. На пластинах нанесено маркування про шостий клас. Вага такого виробу перевищує вагу справжнього бронежилету. Продавали підробку за 1600 гривень.

"У шахраїв було вилучено 53 таких вироби та 28 тисяч гривень готівкою. Товар вони перевозили автомобілем з номерними знаками, котрі були викрадені з іншого автомобіля", - розповів Зюбаненко.

Також він додав, що 85 підробних бронежилетів через торгівельні мережі Львова потрапили на схід, в зону проведення АТО. Усіх власників таких виробів попередили про небезпеку. "30 підробок уже їдуть зі сходу до Львова, іще 55 залишаються в зоні АТО, однак ними не користуються. На щастя, під час використання цих бронежилетів, у них не потрапляли кулі, тож ніхто не постраждав внаслідок цього шахрайства", - наголосив Сергій Зюбаненко.

Зловмисникам, згідно зі статтею 190 частини першої ККУ, інкримінують шахрайство. "На жаль, хоч справа має суспільний резонанс, стаття не важка, тому тримати під вартою зловмисників не має потреби. Але в ході перевірки можуть бути виявлені інші факти, що не виключає появу нових кримінальних проваджень. В такому випадку справу можуть перекваліфікувати з огляду на більш тяжкий злочин", - розповів Сергій Зюбаненко.

Торгівельні мережі, через котрі бронежилети потрапили в зону АТО, є поза підозрою. Як пояснили в обласному МВС, шахраї продавали бронежилети магазинам, котрі часто відправляли бронежилети на схід на волонтерських засадах. 43 бронежилети були придбані волонтерами, котрі передали їх в Донецьку та Луганську області. 15 потрапили до спеціальних підрозділів МВС, 15 – десантникам. 10 бронежилетів придбано для бійців на блок-постах під Слов'янськом. 

Фото - Сергій Бобра, Гал-Інфо

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ