Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині продадуть близько 16 тис. легальних ялинок. Середня ціна – 52 грн

За ялинкову кампанію 2012-2013 років лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства планують заготовити та продати 15,9 тисяч новорічних ялинок, в тому числі смереки – 12,4 тисяч штук, сосни – 3,5 тисяч штук. Заготівля ялиці білої на новорічні ялинки на Львівщині і надалі підпадає під заборону, яка був прийнятий 2 грудня 2003 року, Львівською обласною радою. Тож, ялиці цієї породи заготовлюватися не будуть. Про це під час наради з приводу ялинкової кампанії повідомив начальник лісової інспекції у Львівській області Мирослав Пилипів.

Як повідомили у відділі зв’язків з громадськістю УМВС України на Львівській залізниці, Мирослав Пилипів попросив працівників транспортної міліції більше уваги приділити стихійній торгівлі ялинками на перонах та поблизу залізничних вокзалів. Адже рішенням міської влади відведені певні місця та базарні площі, як у Львові, так і у містах області. Також, дозволена реалізація ялинок із дворів лісництв, складів та місць, визначених для продажу відділом торгівлі Львівської міської ради. Реалізація новорічних ялинок безпосередньо в лісі заборонена. Рекомендована для продажу ціна на ялинки 1-3 метра породи сосна, смерека становить 52 грн. Як і в минулому році кожна ялинка буде маркуватися біркою зі штрих-кодом, що підтверджує законність її заготівлі та реалізації а також дозволяє покупцю завдяки спеціальному он-лайн сервісу взнати походження купленого деревця.

Торік контроль за законністю перевезення та продажу ялинок контролювали 185 працівників транспортної міліції разом з військовослужбовцями внутрішніх військ та працівниками відомчої воєнізованої охорони Львівського територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця». Цього року також на автодорогах, залізничних та автобусних станціях будуть створені тимчасові пости з працівників лісової охорони, правоохоронних органів, органів екологічної безпеки для перевірки законності придбання та перевезення новорічних ялинок.

За підсумками минулорічних природоохоронних компаній найбільш напружена ситуація із незаконними заготівлями новорічних ялинок залишається в Старосамбірському та Турківському районах. Тому, на цю ялинкову кампанію буде залучено спецпідрозділ “Беркут” для патрулювання автодоріг області та ринків міста Львова. А ось для перевірки електропоїздів буде залучено особовий склад окремої роти по супроводу поїздів та охорони громадського порядку Управління МВС України на Львівській залізниці, які будуть працювати спільно із представниками Львівського обласного управлінням лісового та мисливського господарства.

Довідка:

Згідно законодавства України, підприємці, які здійснюють перевезення ялинок, повинні мати при собі: накладну з лісництва (при перевезенні товарно-транспортну накладну), сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з "мокрою" печаткою. Не менш важливо, що для законного продажу ялинок приватний підприємець повинен мати відповідний пакет документів і дозвіл на торгівлю. В разі виявлення порушень, винні особи будуть притягнені до адміністративної відповідальності.

 - ст. 65 КУпАП (незаконна вирубка, пошкодження і знищення лісових культур і молодняка) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Що складає від 85 до 204 гривень.

 - Ст. 65-1 КУпАП (знищення або пошкодження полезахисних лісосмуг та захисних лісових насаджень) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Що складає від 85 до 204 гривень.

 - Ст. 66 КУпАП (знищення або пошкодження підросту в лісах) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дана сума складатиме від 17 до 119 гривень.

 - Ст. 159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринках) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такий штраф складе від 17 до 119 гривень.

 - Ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) тягне за собою накладення штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої, або накладення штрафу від 6 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. Складає від 17 до 255 гривень.

 Якщо незаконна вирубка хвойних культур буде здійснена у лісах та інших захисних насадженнях і спричинить істотний збиток, а також їх вирубка в заповідниках або на територіях природно-заповідного фонду - у таких протиправних діях убачатиметься склад злочину, передбаченого статтею 246 КК України (незаконна вирубка лісу). Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт строком до 6 місяців, або обмеження волі строком до 3 років, або позбавлення волі на той же термін із конфіскацією незаконно здобутого.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ