Україна не програла інформаційну війну з Росією, бо не вела її і завжди була у цій війні суб’єктом російської пропаганди. Натомість Росії так і не вдалося нав’язати світові негативну думку про Україну. Про це сьогодні, 2 червня, під час прес-конференції розповіли медіа-експерти.
«Сучасна війна, ще від часу Корейської війни, є у більшій мірі інформаційною. Україна не могла програти інформаційну війну, адже не вела її. Україна завжди була суб’єктом інформаційної війни Російської Федерації. Росія давно сформувала свій пропагандистський простір. Вони витворили цілу історичну парадигму, в яку вліпили геть усіх. Дивно, як у цій парадигмі знайшли своє місце цар Микола ІІ, Йосиф Сталін, православ’я, Колчак, Будьоний. Не вписується поки що тільки генерал Власов. В російську парадигму вписали наших гетьманів, козаків і усю нашу культурну спадщину. Саме тому росіян легко вдалося переконати у тому, що «Крим наш», - зазначив депутат Львівської облради Олександр Старовойт.
За словами медіа-експертів, частиною інформаційної війни є також запуск інформації про те, що українська армія чогось недотримує.
Завкафедри нових медіа ЛНУ ім. Івана Франка Борис Потятинник зауважив, що РФ виграла інформаційну війну на своїй території і частково на території України, але навіть на Сході та Півдні України поступово для населення приходить розуміння того, де правда, а де пропаганда.
«У світі ж Росія війну програла, як свого часу програло війну СРСР. Час зараз діє проти них», - сказав Потятинник.
Він також додав, що, на жаль, бракує інформації із безпосередніх «гарячих точок», що дає підстави для вигадок та домислів.
За його словами, Росія не використовує якісь технологічні нові прийоми у веденні пропагандистської діяльності.
«Вони використовують застарілий метод «25 кадру». Новими є хіба велика кількість «тролів» у соцмережах, а усі інші технології ще з СРСР», - сказав Потятинник.
Також експерти зазначають, що в Україні немає контрпропагандистів. Ті що є, а їх одиниці, працюють виключно на власному ентузіазмі та зазвичай у соцмережах.
Як зазначив головний редактор "Львівської газети" Ігор Гулик, не варто говорити, що Україна програє інформаційну війну з Росією.
«Про це свідчить той факт, що серед громадян інших країн світу не побудує думка, яку шляхом пропаганди нав’язали росіянам – «Крим наш», - сказав Гулик.
Він додав, що українців не повинно цікавити те, що там думають пересічні росіяни.
«Нас не повинно особливо цікавити, як їм полоскають мізки. Якщо вони згодні жити у тому багні і гордо відчувати себе росіянами, то на здоров’я, хай живуть. Кожен народ заслуговує ту владу, яку має», - сказав Гулик.