Серед претендентів на сімку природних див України - Тустань, Синевир. Базальтові стовпи...
Озеро Світязь цими днями дивує перепадами настрою: то вкривається завісою дощу, то виблискує під пекучими променями сонця. Але не стає від зміни декорацій менш привабливим. Саме тут, на березі унікального озера, води якого містять срібло та гліцерин, визначили фіналістів всеукраїнської акції "Сім природних чудес України". І сталося це під час фестивалю "Єтноліто: Івана Купала на Світязі".
СВІТЯЗЬ, як і очікувалося, увійшов до списку фіналістів. А разом з ним - усього 21 претендент на фінальну сімку. До списку фіналістів не потрапило чимало дивовижних куточків нерукотворної краси, таких, скажімо, як водоспад Шипіт чи Долина нарцисів на Закарпатті. Організатори акції намагалися представити основні регіони та основні унікальні природні особливості України, інакше до списку мав би потрапити увесь півострів Крим чи усі Карпати... Серед фіналістів опинилися і найдовша у Європі печера - Оптимістична, і найбільша пустеля в Європі - Олешківські піски. Цілком очікувано вийшли у фінал Урицькі скелі, тобто Тустань. Це місто-фортеця ІХ-ХІІІ ст. вражає кожного, хто потрапляє у село Урич Сколівського району на Львівщині. Немов велетень побудував з гігантських каменів оборонну споруду у міжгір'ї, залишивши її нам у спадок як нерозгадану загадку.
"Українцям буде що вибрати, а іноземцям буде що подивитися", - підбив підсумки проміжного етапу конкурсу ініціатор акції "Сім природних чудес України" народний депутат Микола Томенко.
Фінал акції відбудеться 26 серпня - тоді будуть оголошені 7 природних чудес України. Переможців визначать оцінки експертів та інтернет-голосування.
На інтернет-сайті 7chudes.in.ua відбувається голосування. Наразі лідирують Подільскі Товтри, Асканія-Нова, Світязь, Мармурова печера, Балаклавська бухта, Синевир та Говерла...
Конкурс "7 природних чудес" є другим етапом всеукраїнської акції "7 чудес України", який проводили рік тому. Його переможцями стали сім історико-культурних та архітектурних об'єктів країни: заповідник "Кам'янець" (Кам'янець-Подільський, Хмельницька область), Києво-Печерська лавра (м. Київ), парк "Софіївка" (м. Умань Черкаської області), заповідник "Софія Київська" (м. Київ), Херсонес Таврійський (м. Севастополь), Хотинська фортеця (Хотин Чернівецької області), заповідник "Хортиця" (Запоріжжя). Спеціальних відзнак були удостоєні три об'єкти: Лівадійський палац-музей визнано визначною пам'яткою новітньої історії, Острозький замок та академію названо визначною пам'яткою духовної України і "Музей-писанку" названо визначною пам'яткою сучасної України.
Фіналісти акції «Природні чудеса України»
Біосферний заповідник "Асканія-Нова" (Херсонська область),
геологічний заказник "Базальтові стовпи" (Рівенська область),
Балаклавська бухта з мисами Айя і Фіолент (Крим),
ландшафтний заказник "Буковинські водоспади" (Чернівецька область),
гора Говерла (Івано-Франківська область),
регіонально-ландшафтний парк "Гранітно-степове Побужжя" (Миколаївська область),
Деснянська Оболонь (Чернігівська область),
Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська та Тернопільська області),
Дунайський біосферний заповідник (Одеська область),
заповідник "Кам'яні могили" (Донецька область),
Канівські гори на ріці Дніпро (Черкаська область),
Карадагський природний заповідник (Крим),
Кочубеївські дуби (Полтавська область),
Мармурова печера (Крим),
Олешківські піски (Херсон),
Оптимістична печера (Тернопільська область),
національний природний парк "Подільські Товтри" (Хмельницька область),
озеро Світязь (Волинська область),
озеро Синевир (Закарпаття),
Урицькі скелі (Львівська область),
Яблуня-колонія (Сумська область).
Галина ВДОВИЧЕНКО
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ