На виробничо-поліграфічному підприємстві Міністерства оборони України «Армія України», що у Львові, економічний колапс. До того ж боргують зарплату: спершу її затримували, а потім взагалі перестали виплачувати. Востаннє гроші видавали ще в жовтні-листопаді 2012 року. Про це повідомив один з працівників ДП «Видавничо-поліграфічне підприємство» МОУ «Армія України».
«За останні 2 роки керівництво змінювалося тричі. Але з приходом останнього, п. Заваленка І. В., замість шукати виходу з кризи, можна сказати, розганяють замовників, працівники змушені звільнятися. А ті, що залишилися, практично перебувають у відпустці без збереження заробітної плати, хоча відповідного наказу по підприємству, наскільки нам відомо, не було. Дирекція відмовляється нараховувати заробітну плату, хоча дехто працював у червні, липні, серпні 2013 р. (останній раз нарахування зарплати були у травні 2013 р.), потім звільнилися працівники бухгалтерії і робити це вже було нікому. Не видавали також довідки про заборгованість тим, хто звільнявся. І в центрі зайнятості їм платять мінімальні виплати як тим, хто ніде не працював», – повідомив працівник.
Наприкінці 2013 року дирекція розсилала листи-повідомлення про скорочення тим працівникам, які ще не звільнилися. «Повідомлення не відповідає вимогам законодавства, оскільки на них немає ні підпису директора, ні печатки, ні реєстраційного номера», – пояснив співрозмовник.
Дехто з працівників підприємства звертався в Сихівський суд, кільком працівникам виконавча служба частково виплатила заборгованість. Також зверталися у військову прокуратуру, яка передала документи в Сихівський суд.
«Хвилює нас те, що нині відбувається в друкарні. Кажуть, що директор віддає приміщення в оренду, а куди йдуть гроші – невідомо. Невідомо, чи всі матеріальні цінності, які можна продати, щоб погасити заборгованість, цілі, чи їх не розібрали і не здали на брухт, чи не розікрали майно. Адже охорони там немає»,– пояснюють працівники ДП «Видавничо-поліграфічного підприємства» МОУ «Армія України.
Також працівник ДП «Видавничо-поліграфічного підприємства» МОУ «Армія України» отримав відповідь, яка надійшла з військової прокуратури: «Ваше звернення з приводу порушення службовими особами державного підприємства ДП «Видавничо-поліграфічного підприємства» МОУ «Армія України» законодавства про працю надійшло у Львівську прокуратуру з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері та уважно розглянуто.
Питання оплати праці на підприємстві було неодноразово предметом перевірок Львівської спеціалізованої прокуратури.
У 2013 році за фактом умисної невиплати заробітної плати посадовими особами підприємства зареєстроване кримінальне провадження за ст. 175 ч. 1 КК України, за результатами якого до суду скерований обвинувальний акт. Наразі судовий розгляд триває.
Упродовж поточного року прокуратурою заявлено 11 заяв про видачу судових наказів про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати.
Підстави припинення трудових договорів (у тому числі з керівниками підприємств) передбачені ст. 36 Кодексу законів про працю України відповідно питання щодо зміни керівників підприємств МО України входить до повноважень МО України.
Відповідно до вимог ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду. Згідно положень ст. 15 ЦПК України справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із трудових відносин розглядаються у порядку цивільного судочинства.
З огляду на викладене, питання щодо звільнення з роботи підлягає вирішенню в судовому порядку.
У разі незгоди прийняте рішення за зверненням може бути оскаржено вищестоящому прокурору та до суду».