Слухай онлайн
Спорт

Біатлон. На черзі – другий триместр. Що "світить" українцям?

Біатлонні канікули завершилися. Попереду два етапи в німецьких Оберхофі та Рупольдингу, а також в словенській Поклюці. Все це за менше, ніж три тижні.

Наступні три етапи не будуть довгими. Шанси на малий кришталевий глобус зараз зберігає лише Юлія Джима в індивідуальних гонках. Проте в Німеччині заплановані лише спринти, мас-старт, гонка переслідування та дві естафети. Тож залишається боротися лише за високі місця в окремо взятих гонках чи потрапляння у ТОП-30 рейтингу, яке, окрім визнання високого рівня спортсмена, дозволяє ще й брати участь у мас-старті.

Серед чоловіків найвище розташувався Дмитро Підручний. Його 138 балів дозволяють займати 18 позицію рейтингу та не хвилюватися за потрапляння у мас-старт на етапі в Оберхофі, навіть попри пропуск спринтерської гонки. Пов’язаний він з вихідними, які отримав Дмитро від тренера збірної Юрая Санітри. Адже у лідера української команди нещодавно народився син і Підручному дали кілька днів, щоби побути з дружиною та сином. Тож у спринті сподіватися на високі результати не доводиться.

І не лише через відсутність Дмитра Підручного, а й пріоритетів команди. Юрай Санітра нещодавно заявив, що на цей триместр завдання збірної – максимально підготуватися до майбутнього чемпіонату світу в Антхольц-Антерсельві. Тож у спринті можна очікувати дещо експериментальний склад, а найкращий виступ як від старожилів збірної на кшталт Семенова, так і від малодосвідчених спортсменів.

Якщо в індивідуальних дисциплінах наступні етапи можуть стати часом експериментів, то в естафеті – навпаки. Юрай Санітра повинен вже на цьому етапі визначатися з четвіркою, яка побіжить на чемпіонаті світу. Адже після гонки в Оберхофі, яка відбудеться 11 січня, в тренерського штабу залишиться тиждень на те, щоби визначитися остаточно. Тому що вже 18 січня відбудеться естафета в Рупольдингу, яка стане останньою можливістю перевірити склад в змагальних умовах.

Окремо варто поговорити про етап в Поклюці. Після спарених етапів в Оберхофі та Рупольдингу, переїзд у словенську Поклюку може бути важким для окремих спортсменів, тому частина біатлоністів пропускає цю частину сезону. І для українців це – палка з двома кінцями. З однієї сторони індивідуальна гонка та мас-старт, за умови меншої конкуренції,  можуть принести додаткові очки в залік кожного окремо взятого спортсмена та Кубок націй. З іншої – фізично важка «індивідуалка» може завадити підводці до ключових гонок чемпіонату світу та побудові тренувального процесу. Саме тому вже відомо, що частина української збірної теж пропустить етап у Поклюці.

Якщо в чоловічій збірній України з біатлону ротація покликана бажанням таки знайти оптимальний склад, то у жінок ротація – ознака конкуренції. Перші місця в Кубку націй IBU говорять про те, що рівень наших дівчат справді надто високий для цих змагань, однак на Кубку світу їхні результати не є настільки стабільними, щоби надовго затриматися в головній команді. Тож спуск дівчат на етапи IBU може бути не стільки ознакою їхнього занизького класу, скільки бажанням додати представницям збірної впевненості у власних силах.

За мас-старт в Оберхофі поборються Юлія Джима та сестри Семеренко. І якщо участь Олени Підгрушної в ньому вже факт, то трьом українкам, які перебувають на межі першої тридцятки потрібно демонструвати хороші результати у спринті. І така необхідність може одразу показати не лише тренерам, а й вболівальникам, який  функціональний стан зараз у біатлоністок.

У складі естафетної четвірки поки що важко щось прогнозувати. Дар’я Блашко та Анастасія Меркушина можуть нав’язати боротьбу за місце в естафеті лише за умови стійкого психологічного стану у першої та кращої роботи на лижні у другої. Інакше склад Підгрушна-Семеренко-Семеренко-Джима і надалі залишиться безальтернативним.

Протягом всього сезону буде цікаво спостерігати за дівчатами, які своїми виступами прагнуть повернути максимальну квоту вже на наступний сезон. У чоловіків же стабільні виступи, навіть попри певні проблеми зі спиною, може демонструвати лише Підручний, тож головна увага буде прикута до них вже безпосередньо на чемпіонаті світу.

Тарас Жеребецький, Гал-інфо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ