Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Боротьба за олімпійську надію – Буковель проти Львова

Сьогодні, 27 червня, у Львові відбулася нарада щодо проекту «Олімпійська надія-2022», яку провів віце-прем’єр міністр України Олександр Вілкул. Він розповідав про численні позитиви Олімпіади та нові можливості для Карпатського регіону. Про ризики практично не говорили.

Вілкул переконаний, що проведення Олімпіади дасть можливість налагодити діалог із місцевими радами.

Так само, як і напередодні «Євро-2012 », знову обіцяють величезну кількість нових робочих місць. Власне, тоді міський голова Львова Андрій Садовий говорив про тисячі зайнятого населення, однак зайнятість, як виявилось пізніше була сезонною.

Можна погодитись із тим, що такий захід дозволить оновити інфраструктуру у Карпатському регіонів.

Провести Олімпійські ігри у 2022 році Україна планує у Львові, Тисовці (Львівська область), Боржаві (Закарпатська область).

«Губернатори західних областей повинні мати план підготовки регіону», - дав вказівку Вілкул.

Саму Олімпіаду він назвав святом спорту світового рівня.

За словами Вілкула, за виконанням завдань буде жорсткий контроль.

Як зазначив віце-прем’єр міністр, голова Львівської ОДА Віктор Шемчук мав особисте доручення від президента, щодо підготовки заявки та проведення Олімпіади-2022 у Львові.

Також Вілкул попросив попрацювати інформаційно з громадою, адже Міжнародний олімпійський комітет проведе особисте незалежне соціологічне дослідження на предмет підтримки цієї ініціативи серед галичан.

«Ми дуже сподіваємось на співпрацю», - заявив Вілкул.

Своєю чергою Віктор Шемчук сказав, що Олімпіада – це шанс, який дається раз на тисячу років і додав: «Хай навіть це хороший фінал моєї кар’єри».

За попередніми оцінками, Олімпіада коштуватиме Україні 80 -100 млрд грн. Однак цю суму держава планує розділити навпіл із інвесторами.

Начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів ЛОДА Володимир Лаврін зазначив, що після Олімпіади залишаться потужні курорти – це Тисовець, Плай, Славськ.

На нараді стало зрозуміло, що на місце проведення Зимової Олімпіади претендує не лише Львів, але й відомий гірсько-лижний курорт Івано-Франківської області «Буковель». На нараді був присутній голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк.

Скориставшись нагодою, він зробив презентацію готовності Івано-Франківської області до прийому Олімпійських Ігор.

Замість того, щоб розповідати про стан речей, Вишиванюк показав цілий фільм.

Головним аргументом було те, що на Львівщині все потрібно будувати з нуля, а в Буковелі вже є хороші стартові позиції – 53 км трас, триває будівництво сноуборд-парку, можливість проведення 7 олімнійських дисциплін.

Вишиванюк пояснив, що за умови виділення коштів на реставрацію спортивних майданчиків та споруд, Івано-Франківська область вже готова забезпечити проведення третини змагань з обов’язкового переліку - 51 виду змагань.

Головний аргумент – на це піде менше часу та коштів.

На це голова Львівської ОДА Віктор Шемчук відреагував з гумором: «Представники Львівщини, всі зрозуміли? У нас з’явився конкурент».

Олександр Вілкул похвалив Вишиванюка: «Рівень готовності дуже високий. Ціле кіно зняли».

Міський голова Львова Андрій Садовий чомусь відреагував на це дуже гостро: «Пан Вишиванюк молодець. Для Прикарпаття це великий шанс вийти на нову орбіту розвитку, але лише із Львовом».

Вже під час брифінгу, відповідаючи на запитання Гал-інфо, чи можуть місцем проведення Олімпіади визначити все ж Буковель, а не Львів, Вілкул відповів якось загадково: «Буде задіяно кілька областей. Це і Львівщина, а також Івано-Франківська область, і Закарпаття, і Буковина».

Фото - udg.lviv.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ