Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Буде відставка чи ні? Депутати розповіли, чого чекати в вівторок

Завтра, 16 лютого, у парламенті має відбутися звіт Кабінету міністрів, після якого народні обранці голосуватимуть за визнання (або невизнання) 14-місячної роботи уряду задовільною. Гал-інфо поспілкувалося із депутатами, аби довідатися, які розклади та настрої сформувалися в Раді напередодні.
Фото - Дзеркало тижня

Все вирішуватиметься вночі

Однозначної відповіді на запитання, чого чекати в вівторок, одержати не вдалося. За словами народних обранців, достеменно сказати, що буде завтра, наразі немає можливості, адже всі перемовини саме в процесі.

«Важко насправді сказати, чого завтра очікувати, – зізнається голова Виконавчого комітету партії «Об’єднання «Самопоміч» Олег Лаврик. – Можу сказати, що «Об’єднання «Самопоміч» почало збір підписів за відставку уряду. Завтра після звіту (Кабміну) будемо ставити на голосування постанову про відставку. Якою буде підтримка – будемо бачити завтра».

Йому вторує народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко:

«Що буде завтра буде зрозуміло тільки завтра, бо сьогодні до самої ночі – та й вночі – будуть тривати переговори. Між ким? Передовсім між Порошенком та Яценюком. Імовірно, за участі західних лідерів і дипломатів», – каже він.

На думку Сергія Лещенка, тиск на Арсенія Петровича буде зростати, тому рано чи пізно, йому доведеться піти у відставку.

«Напевно, він (Арсеній Яценюк) до останнього намагатиметься врятувати ситуацію. Хоча, звичайно, найкраще для нього – піти добровільно. Очевидно, що він втратив довіру і парламенту, і народу, і західних інвесторів. От ми зараз з вами говоримо, а в цей час реєструють проект постанови про відхилення звіту уряду та визнання діяльності уряду незадовільною. Все буде й надалі накручуватися, тому або він це відчує, або все станеться всупереч його волі шляхом голосування в парламенті», – каже народний депутат.

Втім, більшість опитаних парламентарів збігається на думці, що відставки Кабміну не буде ні у вівторок, ані цього тижня.

Підвищення ставок

«Навряд чи завтра (16 лютого) буде голосування за відставку уряду. Завтра може бути хіба голосування про відхилення звіту та визнання роботи незадовільною. Щоб голосувати за відставку, треба зібрати 150 підписів, яких поки що немає», – вважає Сергій Лещенко.

Із ним погоджується депутат фракції «Батьківщина» Ігор Луценко. На його думку, поточного тижня вдасться підвищити ставки й максимізувати напругу, проте до відставки не дійде.

«На цьому тижні відставки точно не буде хоча б тому, що постанова про відставку має пройти кілька стадій розгляду, зокрема, комітети. На цьому тижні буде підвищено ставки та вжито всіх заходів, щоб максимізувати тиск (на прем’єр-міністра)», – наголошує Ігор Луценко.

Іншої думки дотримується позафракційна народна депутатка Ірина Суслова. Вона додає, що, як і в грудні, уряд не виконав процесуальних вимог і не розіслав депутатам текст звіту завчасно (за два тижні), тому пізніше знов можуть бути маніпуляції щодо того, чи був звіт насправді.

«Але який би там звіт не був, (16 лютого) його буде поставлено на голосування й він не отримає підтримку», – переконана народна депутатка.

Більше того, за її словами, у разі, якщо на той момент буде 150 підписів, можна буде поставити на голосування також і постанову про висловлення недовіри уряду.

«Знаю, що є окремі представники «Народного фронту», які готові підтримати відставку уряду. Тому я переконана, що в парламенті є 226 голосів за відставку уряду», – каже Ірина Суслова.

Хто замість Яценюка?

Втім, наголошує, що принциповим є не відправлення у відставку, а призначення нового складу Кабміну. Власне, в цьому й полягають найбільші проблеми, адже склад уряду та кандидатура прем’єр-міністра ще предметно не обговорювалися членами коаліції.

«Ми ще не обговорювали це питання (навіть) на фракції», – підтвердив слова Ірини Суслової Олег Лаврик.

«Відтак, потрібно дивитися не на день-два вперед, а на перспективу, – каже Ірина Суслова. – Якщо цей уряд відправимо у відставку, а новий не затвердимо, то постійна політична нестабільність буде продовжуватися. Єдиним виходом з кризи будуть дострокові вибори парламенту (варіант яких, до речі, розглядається в багатьох партійних організаціях і вже навіть запущені передвиборчі штаби). Якщо компроміс щодо нового уряду буде знайдено, це продовжить життя діючого парламенту», – вважає вона.

Яценюк залишається до осені?

В кожному разі, зазначає народний депутат Ігор Луценко, долю уряду будуть вирішувати на перемовинах «сильні світу сього».

«Після звіту уряду буде укладатися фінальна угода між корупціонерами в уряді та корупціонерами, які контролюють парламент, на предмет того, продовжувати чи не продовжувати роботу уряду. В кожному разі ті, хто тиснуть на Яценюка, будуть намагатися одержати максимальну вигоду», – наголошує Ігор Луценко.

При цьому депутат обережно припускає, що гору візьме рішення щодо продовження роботи.

«Я би ставив на те, що до осені залишиться цей уряд», – каже він.

Сергій Стуканов 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ