Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією  |  Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

Частина чиновників Донецької ОДА постійно їздить додому в Донецьк

«Пропускна система на Донбасі створила максимальну кількість проблем для цивільних людей, але не становить неподоланних перепон для терористів. У разі, якщо рішення з цього питання не буде знайдено, це підриватиме авторитет української влади», – сказав у коментарі «Гал-інфо» політолог Станіслав Федорчук.

 «Якщо дивитися на діяльність органів влади на звільнених територіях Донецької області, то ми й надалі бачимо ренесанс Партії Регіонів, колабораціоністів. Основна проукраїнська активність спостерігається на рівні громад, активістів, людей, яким це важливо, однак ця активність не пов’язана (або дуже слабко пов’язана) з діяльністю влади», – зазначив він.

За словами експерта, пропускна система створила купу проблем для цивільних, однак не стала на заваді контрабанді, яка цвіте буйним квітом.

«Терористи й сепаратисти мають і далі можливість заробляти на контрабанді горілчаних виробів, підробних тютюнових виробів. Є інформація про контрабанду контрафактних медичних засобів, вироблених на окупованих територіях. Як на мене, усі ці факти свідчать про те, що до сих пір «кому війна, а кому – рідна мати». Ці корупційні та контрабандні схеми кидають тінь на сенс нашої національно-визвольної боротьби за Донбас і Україну», – наголосив Станіслав Федорчук.

Він висловив подив, що деякі чиновники ДонОДА вільно їздять в Донецьк, не зустрічаючи перепон з боку окупаційної влади.

«Надходить інформація, що частина чиновників Донецької ОДА постійно їздить додому в Донецьк. Виникають логічні питання: чому українські журналісти не можуть потрапити у Донецьк, чому українські військові потрапляють у полон, а чиновники адміністрації вільно пересуваються цією територією? З чим пов’язана така довіра уряду «днр» до Донецької обласної адміністрації?», – спитав він.

Політолог нагадав, що днями голова Донецької ОДА Олександр Кіхтенко одержав чергову догану за те, що не створив умов для своєчасного виконання робіт з побудови фортифікаційних споруд, й припустив, що рано чи пізно президент буде змушений вдатися до радикальніших заходів.

«Рано чи пізно президент буде змушений визнати поразку своєї політики щодо Донецької області (не знаю, наскільки це правомірно щодо Луганської області) й приймати якісь жорсткі рішення, ставити управлінців іншого типу, аніж Кіхтенко», – сказав він.

Дороге заморожування

Тим часом окуповані території Донбасу, на думку Станіслава Федорчука, наближаються до найгіршого сценарію – перетворюються на санітарну зону, тобто територію нестабільності на кшталт Абхазії чи Придністров’я, за допомогою якої Росія шантажуватиме український уряд.

«Ми бачимо, що Росія знову ж таки намагається виступати учасником перемовин між Україною та Євросоюзом щодо виконання економічної частини угоди про Асоціацію. Як на мене, це якісь несусвітні речі, коли країна-агресор вказує нам, якою мірою має виконуватися договір про Асоціацію. Те, що ми допускаємо участь Росії в цих переговорах, є якщо не поразкою української дипломатії, то вельми ганебним явищем», – сказав він.

З його точки політолога, шанси на вихід з глухого кута є мінімальними.

«Я не думаю, що хтось з наших європейських та американських партнерів зацікавлений в тому, щоб ми провадили активні бойові дії. Тобто фактично нас наразі примушують в односторонньому порядку виконувати Мінські домовленості, особливо в плані непроведення наступальних операцій. Наші партнери чомусь переконані, що в України вистачить запасу міцності, й заморожуванням цього конфлікту вони примусять Росію рано чи пізно здатися. Можливо, ця логіка й є прагматичною, але є й дуже дорогою для України, для українських військових, які щодня платять здоров’ям і життям за таку дипломатію», – зазначив Станіслав Федорчук.

Фото: obozrevatel.com

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ