Слухай онлайн
Cуспільство

Хто збудує стадіон у Львові – Садовий чи «смотрящий»?

Львівську міську раду можуть відсторонити від будівництва нового стадіону у Львові. Це передбачає альтернативний варіант розв’язання кризової ситуації, що склалася навколо будівництва футбольної арени.

 

Минулого вівторка, 16 лютого, віце-прем’єр міністр України Іван Васюник останній раз попередив керівництво міста та області щодо неприпустимості подальшого зволікання із будівництвом стадіону. Якщо до попередження урядовця не прислухаються, то існує ймовірність, що Кабмін при формальному замовнику у вигляді Львівської міської ради призначить власного «смотрящого», який ефективніше працюватиме із будівельниками та проектантами. Попри те, що Іван Васюник публічно не озвучив змісту альтернативного варіанту, схоже, суть його полягає саме у тому, щоб відлучити неефективних львівських чиновників від будівництва стадіону.  

 

Щоб навести лад з будівництвом уряд змушений був створити міжвідомчу робочу групу. Два засідання цієї міжвідомчої робочої групи з невеликим інтервалом вже відбулися у Львові. Чергове планується 25-26 лютого. Можливо, вже тоді і оголосять про реалізацію альтернативного варіанту. Наразі Васюник висловив впевненість, що львівська міська влада самостійно зможе впоратися із відновленням повномасштабного будівництва стадіону з 25 лютого. Хоча така впевненість віце-прем’єра виглядає безпідставною і награною. 

 

Річ в тім, що затримка із будівництвом стадіону, за словами Івана Васюника, значною мірою пов’язана із відсутністю якісних управлінських кадрів, що представляють Львівську міську раду у проекті. Яким чином і за рахунок кого міський голова Львова Андрій Садовий за менш, ніж два тижні посилить цю ланку, – незрозуміло. Навряд чи Садовому це вдасться зробити, адже кадрів, які мали досвід будівництва стадіону європейського рівня у Львові немає. Запрошувати «варягів» – чи знайдуться охочі?!   

 

Як повідомив начальник департаменту Львівської міської ради «Євро-2012» Олег Засадний, не йдеться про заміну начальника дирекції з будівництва стадіону Віталія Сулими, а лише про посилення кваліфікованими кадрами штату дирекції, який нараховує 25 осіб. Зі слів Засадного, можна зробити висновок, що насправді кардинальних кадрових змін, а відтак значного покращення роботи львівської міської влади не відбудеться. Тому ймовірність запровадження альтернативного варіанту у будівництві стадіону виглядає досить високою.

 

Насправді проблема якості львівських управлінських кадрів стала дещо несподіваною, бо до того постійно говорилося лише про непорозуміння між замовником, генпідрядником та проектантом стадіону. Міжвідомча робоча група створювалася для того, щоб врегулювати конфлікт між замовником будівництва стадіону – Львівською міською радою, генпідрядником – «Азовінтексом» та проектантом – німецькою компанією «Arena.com». Принаймні, так факт її створення обґрунтував Іван Васюник. Згодом з’ясувалося, що головна проблема львівського стадіону не у відносинах між учасниками проекту, а вмінні львівських чиновників ефективно працювати.

 

Безумовним позитивом у ситуації зі стадіоном є те, що нарешті, якщо вірити Івану Васюнику, проблема відносин у трикутнику ЛМР-«Азовінтекс»-«Arena.com» знята. Залишається лише сподіватися, що ситуація із управлінцями міської ради від стадіону поліпшиться. Хоча невідомо, що є більшим благом для Львова, коли працюватимуть місцеві кадри, чи Кабмін все-таки запровадить альтернативний варіант.  

 

Р.S. Коли стаття вже булла готова, прес-служба Львівської ОДА поширила таке повідомлення:

 

«Після проведення останньої наради під керівництвом віце-прем'єр-міністра України Івана Васюника (Львів, 16 лютого) розроблено нову схему управління проектом будівництва стадіону та вирішено проблеми, пов'язані із архітектурно-будівельними питаннями.

 

Зокрема, вже до 25 лютого буде завершено розроблення проектно-кошторисної документації, а також буде її передано підряднику робіт з будівництва стадіону – компанії «Азовінтекс», після чого розпочнеться новий етап будівництва.

 

Окрім цього, задіяні у проекті сторони досягнули домовленостей про розробку проекту та будівництво другого ярусу стадіону з розробкою сталевих конструкцій – проект розроблятиме Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій ім. Шимановського, після чого «Азовінтекс» замовлятиме дані конструкції на заводах-виробниках.

 

Також у процесі розробки та погодження перебувають проекти, пов'язані із інженерною інфраструктурою майбутнього стадіону (будівництвом доріг, прокладанням мереж, каналізуванням тощо.

 

Петро Марич, Інформаційна агенція «Гал-інфо».

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...