Учора, 17 січня, на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся захист магістерських робіт.
Свої дипломні роботи представили студенти, які прийняли участь у литовсько-українській освітній програмі між Львовом та Вільніусом.
Завідувач кафедри європейського права, заступник декана факультету міжнародних відносин з наукової і навчально-виховної роботи ЛНУ ім. І. Франка Михайло Микієвич у коментарі Гал-інфо розповів про освітній проект.
«Це перший проект між Львівським та Вільнюським університетами спільної магістерської програми з міжнародного та європейського права. За цією програмою студенти один семестр навчаються у Львові, один семестр – у Вільнюсі. Після чого відбувається спільний захист магістерських робіт. Власне ми його провели 16 січня. Зокрема, до складу екзаменаційної комісії увійшов я, декан юридичного факультету Вільнюського університету професор Томас Давуліс, а також його заступник Гарольдас Шинкунас. Після завершення навчання студенти отримують так званий «подвійний диплом»: перший від ЛНУ ім. І. Франка, другий від Вільнюського університету.
Своєю чергою декан юридичного факультету Вільнюського університету професор Томас Дауліс впевнений, що і для студентів, і для викладачів, і для вузі співпраця між Литвою та Україною – хороша можливість для професійного зростання.
«Найголовніше те, що програми настільки синхронізовані, що незважаючи на те, в якому вузі ви навчаєтесь, ви отримаєте цей диплом. Якщо студент наважується вступити на цю програму, тоді він навчається у Львові і в той же час формально він навчається і в нас у Вільнюсі. Ми думаємо, що це дуже хороша можливість для українських студентів отримати два дипломи. Адже литовський диплом визнаний у світі за кваліфікацією, бо це диплом країни ЄС.
Так що українські студенти отримують подвійну вигоду, оскільки і на своєму ринку праці вони зможуть довести свої знання і готовність працювати в Україні, та й для іноземних працедавців закордоном вони зможуть показати, що вони також мають кваліфікацію магістра, отриману в ЄС.
Захист дипломів, який відбувся 16 січня на факультеті міжнародних відносин – це перший результат нашої співпраці в рамках програми. Ми і надалі популяризуватимемо нашу співпрацю, тому що сьогоднішній освітній світ стоїть на так званому нетворкінгу, коли все потрібно робити в мережах.
Якщо є хороший предмет в одному ВНЗ, то інший повинен бути напоготові, щоб перейняти досвід. Ми не говоримо, що дуже добре себе почуваємо в аграрному праві, в сільськогосподарській чи лісовій промисловості. Але ми достатньо добре розуміємось, наприклад, у перехідній правовій системі, у праві ЄС і НАТО. Це нам дало можливість в короткі терміни реорганізуватися. І тепер ми є експертами у всій Східній Європі. Навіть, починаємо рухатись у сторону Казахстану, Азербайджану.
Я думаю, що цей наш досвід є свіжим, унікальним та важливим. Тому я думаю, що і для студентів, і для викладачів, і для вузі наша співпраця – хороша можливість для професійного зростання. Ми у Литві дивимось на це навіть не як на якийсь економічний проект, а як на дружбу між вузами і якщо ми можемо вам допомогти, ми завжди це будемо робити».