Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією  |  Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

Меседж Путіну, меседж олігархам та маніпуляції у Посланні президента до Верховної Ради

Сьогодні, 4 червня, в річницю інавгураційної промови, президент Петро Порошенко звернувся до Верховної Ради України з першим щорічним Посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2015 році». Півгодинна промова стала невичерпним джерелом для аналізу майбутніх завдань президента в найближчий період та його думки щодо засадничих питань розвитку політичних та економічних процесів в Україні.

«Гал-інфо» зібрало купи реакцію політиків, журналістів та блогерів на Послання гаранта.

Суперечність між політичними інтересами та конституційними повноваженнями

На подвійній ідентичності президента в посланні звернув увагу відомий український журналіст Віталій Портников.

«Не тільки за текстом, але й за поведінкою Петра Порошенка в парламенті було видно, як непросто йому суміщати президентські обов’язки та політичні інтереси», – вказав журналіст.

За його словами, президент не зміг розділити себе як президента із певними конституційними повноваженнями й себе як лідера політичної сили, що має представництво в парламенті й уряді. Саме із цим пов’язано постійне звернення у промові до діяльності уряду. Й дарма, зазначив Віталій Портніков, президент обґрунтовував ці звернення, апелюючи до запитів громадської думки. З точки зору журналіста, суспільство бачитьзалученість президента в діяльність уряду й не розділяє ці дві гілки влади.

Крім того, Віталій Портников зауважив, що демарш окремих депутатів від Радикальної партії Ляшка свідчить про те, що Блок Петра Порошенка вже не виконує цементуючу роль у коаліції, а, отже, на Україну, вочевидь, очікує новий виток боротьби за владу – вже всередині коаліції.

Меседж Путіну

Віталій Портников наголосив на невипадковості ескалації ситуації в Мар’їнці напередодні послання президента Порошенка парламенту.

«Не треба думати що це був збіг, швидше – демонстрація навіть не сили, а нестабільності. І потрібно розуміти, що кожного разу ця демонстрація нестабільності – російський заклик до капітуляції. Погоджуйтеся на наші умови, а інакше ми ніколи не залишимо вас у спокої – ось, власне, те, що хоче сказати своїми нападами Путін», – зазначив публіцист.

Воднораз, з точки зору Віталія Портникова, промова Петра Порошенка дала Росії недвозначно зрозуміти, що приставати на російські умови він за жодних обставин не буде.

«Петро Порошенко фактично визнав готовність відмежуватися від окупованих територій, якщо не будуть виконуватися Мінські домовленості. Українська формула проста – вибори до місцевих органів влади, відновлення контролю над кордоном – і відновлення економічних зв'язків і соціальних виплат», – написав журналіст.

Меседж олігархам

Політконсультант Віктор Уколов зазначив, що виступ президента мав виразно антиросійську та антиолігархічну спрямованість і, крім того, був на рідкість самокритичним.

Удописі «Що я почув у посланні Президента» він привернув увагу до основних, із його точки зору, меседжів президента:

- уряд користуватиметься підтримкою до осені, однак восени результати роботи кожного міністра вивчатимуться під мікроскопом

- президент і надалі триматиме курс до жорсткого розмежування бізнесу олігархів та державних ресурсів

- місцеві вибори відбудуться цієї осені на основі нового закону про відкриті списки, який має бути прийнятий у парламенті

Маніпуляції

На наявності у президентській промові маніпулятивних тез наголосив київський політолог Петро Олещук. За його словами, порівняно з попередніми виступами президента, сьогоднішня промова відзначалася більшою конкретністю та виразністю, однак характеризувалася й жонглюванням маніпулятивними тезами.

Зокрема, Петро Олещук згадав:

- тезу про нібито наявний розкол країни в питанні про НАТО

- тезу про відмову від запровадження військового стану ніби через турботу про демократію

- тезу про «так звані проукраїнські сили, що використовуються Росією та заважають євроінтеграції».

Відомий політик Олександр Доній привернув увагу на оприлюднені президентом цифри стосовно кількості загиблих внаслідок конфлікту на сході України. На думку політика, озвучені 1700 загиблих військових і 6400 жертв серед мирного населення, є заниженими даними. Так, він нагадав, що тиждень тому в інтерв’ю ВВС президент навів інші дані: 1800 загиблих воїнів та 7000 цивільних. Понад те, на думку, політика, й ці цифри є меншими за реальні жертви війни. Посилаючись на ресурс «Книга пам’яті полеглих за Україну», він навів дані станом на 15 березня 2015 року: 2120 загиблих військових.

«Я ще рік тому вимагав у держави,щоб був складений повний реєстр жертв.З трибуни Верховної Ради голова СБУ Валентин Наливайченко(адже він керівник СБУ, яка формально керує АТО) обіцяв,що вони такий реєстр створять. І що? Влада далі маніпулюватиме цифрами загиблих і Президент України вводитиме людей в оману, применшуючи втрати? Волонтери спромоглися створити реєстр загиблих, а влада-не спромоглася», – написав політик.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ