Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Найбільша у Львові фан-зона пройшла випробування

115 років тому у Львові відбувся перший на території сучасної України футбольний матч. 40 років тому львівські «Карпати» вибороли кубок СРСР. Тепер Львову випала нагода приймати три матчі чемпіонату Європи з футболу у 2012 році – найгучнішої спортивної події у світі.

 

Незважаючи на численні перешкоди які постали на шляху підготовки до Євро, кожен, навіть афутбольний львів’янин, вболіває за участь міста в події такого масштабу.

 

У цьому можна було переконатися цими вихідними. На головній площі Львова збудували фан-зону європейського зразка для перегляду матчу Англія – Україна.

 

Фан-зона почала працювати у суботу, 10 жовтня, о 12 годині. За словами організаторів, ця фан-зона стала найбільшою за ті, які коли-небудь були у місті. Головною метою організаторів було забезпечити перегляд футбольного матчу для великої кількості мешканців, а також випробувати сили міста у проведені подібних заходів. Адже до Євро-2012 залишилось не так багато часу, а такі фан-зони, якщо Львів все-таки прийматиме кубок Європи, повинні транслювати всі матчі кубку.

 

Грандіозного відкриття фан-зони не було. Всі зазначені в програмці заходи починались із запізненням. Практично годину  «голос» біля сцени закликав  львів’ян приєднатися, але очікуваний натовп так і не збирався. Здавалось, що організатори просто зашвидко відкрили фан-зону, і крім дітей та розгублених пар наречених, які традиційно прийшли сфотографуватися на площу перед Оперним театром, а потрапила на футбольне свято, автор не помітив.

 

Та за деякий час ситуація почала змінюватись. На площу все більше сходилось людей, які спершу не до кінця розуміли, що відбуваєтьсяю. Адже кожен читав програмку і намагався звірити зазначене на папері з тим, що відбувалось насправді. А графік було остаточно поламано. Однак  єднало усіх очікувангя початку футбольного матчу Україна-Англія. При цьому запізніла розважальна програма таки почала привертати увагу все більшої кількості  людей.

 

Найпопулярнішими заходами у першій половині дня були показові виступи української команди фрістайлерів «Укрфрістайл» та змагання з міні-футболу, поле якого було облаштоване на самій площі. Також усі охочі мали нагоду перед камерою поруч зі сценою записати своє побажання збірній України, і перед самим матчем ці записи транслювали на великому екрані. Усім охочим малювали на обличчі та на інших частинах тіла футбольну символіку.

 

До 17.00 кількість вболівальників суттєво зросла. На площі та навколо появилися правоохоронці, медичні працівники та  працівники МНС. За словами однієї з організаторів події Людмили Чорненької, така кількість представників органів безпеки виправдана, адже очікується близько 10 тисяч вболівальників. Але дізнатись безпосередньо про кількість правоохоронців мені не вдалось. Дехто не мав права без дозволу надавати таку інформацію, дехто відверто говорив, що це таємниця, хоча, як на мене, така інформація має бути доступною для будь-кого, адже йдеться передусім про безпеку мешканців. Коли нарешті мені вдалось знайти правоохоронців, які погодились мені надати інформацію, мене попросили почекати 30 хвилин… рівно через стільки часу  правоохоронці «розчинились» в тисячному натовпі.

 

О 17 годині рух транспорту центральною частиною міста припинився, і всіх присутніх на території фан-зони попросили її покинути.

 

Щоб потрапити в фан-зону, безпосередньо перед матчем, усі вболівальники повинні були дотримуватись правил поведінки. Наприклад до перебування на території фан-зони запрошуються всі охочі за винятком осіб, що не відповідають вимогам та не дотримуватимуться правил поведінки.  Перевірка осіб, які бажали ввійти на територію фан-зони, здійснювалась у спеціально відведеному місці. Система контролю передбачала перевірку сумок та кожної особи зокрема на наявність заборонених предметів. Особам із активістськими чи  войовничими намірами вхід на територію фан-зони заборонений. Особам у стані алкогольного сп’яніння на територію фан-зони вхід заборонений (хоча протягом дня на території фан-зони реалізовувались слабоалкогольні напої, які при зловживанні можуть дати ефект сильного алкогольного сп’яніння).

 

О 19 годині на площі перед оперним театром зібралась небачена кількість народу. Ті, хто не поміщався безпосередньо в секторі, стояли збоку. Почалась трансляція матчу…

 

Напевне, буде зайвим намагатись передати, що відбувалось при кожній атаці воріт Англії, чи тим паче після єдиного забитого за гру голу.

 

У неділю незважаючи на примхи погоди, фан-зона також продовжувала розважати львів’ян. На площі перед оперним театром відбулось урочисте нагородження  ветеранів ФК «Карпати» - володарів кубку СРСР.

 

Закриттям найбільшої у Львові фан- зони був концерт гурту «ТНМК»

 

Загалом фан-зона за два дні зібрала 15 тисяч вболівальників.

 

Можу сказати одне, львів’яни готові до Євро-2012, тепер все залежить від політиків…

 

Мар`яна МИХАЛИНА

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ