В інтерв’ю львівським журналістам головний податковий міліціонер області Руслан Плющ розповів про основні напрямки роботи податкової міліції. Зокрема, він вкотре наголосив, що сьогодні основним пріоритетом в діяльності Міністерства доходів та зборів є перехід від фіскального органу до сервісної служби.
Подаємо текст інтерв'ю за vgolos.com.ua:
Руслане Миколайовичу, як змінилися підходи податківців до роботи з бізнесом?
– На сьогодні основним пріоритетом діяльності Міністерства доходів і зборів є перехід від практики фіскального органу до сервісної служби. Основна функція нашою служби – запобігання та виявлення злочинів економічного характеру і наповнення бюджету. На сьогодні податкова міліція дистанціюється від сумлінних платників податків, звівши до мінімуму спілкування з ними. Ті ж, хто краде, є нашими «потенційними клієнтами». Ми віддаляємося від малого та середнього бізнесу, відпрацьовуємо фінансово-промислові групи.
Як ведеться робота з виявленням конвертаційних центрів?
Перш за все хочу зазначити, що стоїть завдання не лише викривати конвертаційні центри і їх організаторів, а й всіх тих, хто користувався їхніми послугами, і повернути все, що "оптимізовано", до державного бюджету.
Минулого року викрито два конвертаційні центри. За результатами розслідування до суду скеровано три кримінальні справи про злочини вчинені групою осіб. По цих кримінальних справах винесено постанови та висунуто обвинувачення 13 організаторам та їх співучасникам. По СГД-вигодонабувачах, які співпрацювали з цими центрами, викрито 44 злочини та стягнуто понад 4 млн грн.
Робота в цьому напрямку не зупинилась, в нас є відповідні напрацювання, про які ви дізнаєтесь найближчим часом.
На Вашу думку, кому було вигідно розповсюдити негативну інформацію щодо Вас?
Ми працюємо по багатьох кримінальних провадженнях, які можуть мати резонансний характер. Можливо, наша робота комусь заважає. Тут спостерігається пряма залежність, чим краще ми працюємо, тим більше з’являєтья негативної інформації.
Ви зазначали, що у податковій працюють над розробкою сенсаційної системи, яка допоможе виявляти порушення у сфері ІТ-технологій, розкажіть детальніше про неї.
Справді, новий напрямок нашої діяльності це протистояння у сфері ІТ. У нас в цьому напрямку є цікава резонансна розробка, яку ми найближчим часом зможемо показати, вона буде, якщо не найкраща, то найперша в Україні.
Це один із нових напрямків нашої діяльності. Технічний прогрес, розвиток ІТ-технологій, змінюють портрет нинішнього фінансового злочинця. І ми усвідомлюємо те, що необхідно гнучкіше реагувати на всі виклики сьогодення. Років 20 тому ніхто і не чув про таке слово, як Інтернет. Минулого року було порушено шість кримінальних справ про злочини з використанням новітніх технологій, сума збитків понад 15 млн. грн. У цьому році зареєстровано два кримінальних правопорушення в даній сфері, сума збитків 4,7 млн грн.
Для прикладу, наприкінці року було викрито фірму, яка ухилилася від сплати податків на 2,5 млн грн. Фірма продавала через Інтернет побутову техніку, комп’ютери, кошти нібито відправляла постачальникам. Насправді кошти скеровувалися в інші регіони України за послуги, які ця фірма не надавала. Нині у нас в розробці ще один злочин такого плану. Ми завершуємо документування. Йдеться про ухилення від сплати податків, схема дуже цікава, пов’язана з офшорами та іншим. Це буде доволі резонансна справа.
Поставте крапки на «і»: обшуки у вашому кабінеті були чи ні?
Обшуки були, але не в мене і не в моїх заступників. Нині ця справа перебуває у провадженні прокуратури, з якою у нас повне взаєморозуміння. Чому до цієї історії намагалися «приліпити» мене? Мабуть хотіли вкотре очорнити в очах громадськості та посадових осіб.
Податкова, також, взялась за протидію незаконних операцій з офшорними зонами, як боретесь із виведенням капіталу на Кіпр, Британські Віргінські острови …
Загалом проведення операцій з підприємствами – нерезидентами зареєстрованими у країнах з пільговим режимом оподаткування (Кіпр, Віргінські острови, Панама) не заборонено за умови, якщо задекларовані вартісні та кількісні показники відповідають дійсності, а умови контрактів відповідають загальноприйнятим нормам. Ділки тіньової економіки, намагаються використовувати різноманітні схеми, з підприємствами вищевказаних країни з метою виведення прибутків з України чи не сплати податків та митних платежів при розмитненні товарів, які ввозяться. Таким чином, бюджет України недораховує податків, а кошти осідають на рахунках за - кордоном. Це відбувається, наприклад, під час експорту товару, який відправляється на адресу одного нерезидента, а оплата при цьому надходить не в Україну, а через рахунок підконтрольного офшорного підприємства.
Є й зворотна схема: під час імпорту товару споживач завозить його від офшорних компаній з метою зміни ціни шляхом підробки інвойсів. Протягом минулого року проведено відповідну аналітичну роботу, за результатами якої, в 2013 році в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 4 кримінальних правопорушення по СГД, які мали взаємовідносини з нерезидентами в країнах з пільговим оподаткуванням, або офшорним статусом.
Як Ви ставитесь до фінансової міліції?
Це питання до керівництва країни та законодавчої гілки влади. А я – лише виконавець, державний менеджер, який працює в рамках тих повноважень, який визначає Закон.
vgolos.com.ua