Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією  |  Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

Саміт G7: недвозначні сигнали Москві

У німецькому місті Гарміш-Партенкірхен триває дводенний саміт Великої сімки, центральним пунктом порядку денного якого є вироблення засобів протидії російській агресії в Україні та інших сусідніх країнах. «Гал-інфо» з’ясувало, які сигнали надіслали світові лідери у Москву.

Санкції збережуться

Про жодне пом’якшення обмежувальних заходів щодо Росії на даному етапі не може бути й мови, заявив напередодні саміту президент Європейської ради Дональд Туск. Якщо й може йти мова про перегляд режиму санкцій, то тільки у напрямку їхнього збільшення та розширення, сказав він.

За результатами першого дня саміту можна казати про те, що шанси на збільшення та посилення санкцій щодо Росії не виглядають великими, однак, те, що вони будуть продовженими, є майже доконаним фактом – справа лише за технічними рішеннями.

«Я сподіваюсь, що формальне, технічне рішення буде ухвалене найближчими днями, до проведення засідання Європейської Ради, що заплановане на кінець червня», – сказав Дональд Туск.

"Чи буде ця єдність в ЄС? Звісно, дехто зробить кислі міни, зокрема, є ті країни, які зберігають прихильне ставлення до Росії. Однак домінуюча позиція, що санкції будуть збережені», – вторував йому євродепутат Яцек Саріуш-Вольський.

Таким чином, спроби Росії удати арбітра та миротворця в конфлікті на Україні зазнали очікуваної поразки. Жодного заохочення Путіна «пряником» більше не буде – тільки «батіг».

Ізоляція Росії

Ще одним наслідком саміту Великої сімки стало підтвердження тенденції до міжнародної ізоляції Путіна й демонстративного символічного вилучення його зі списку лідерів, який може сідати за спільний стіл із сильними світу сього.

«Я не думаю, що Росія при Володимирі Путіні може входити до Великої сімки. Канада сильно заперечує проти того, щоб Путін знову сидів за столом G7», – сказав ще напередодні саміту прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер.

Зустріч світових лідерів продемонструвала єдність у цьому питанні. Учасники саміту висловили жаль з приводу неможливості запросити на зустріч Росію, однак недвозначно підкреслили, що країни G7 об’єднані передусім спільними цінностями, які сучасна Росія не тільки не поділяє, але й нахабно руйнує.

Відтак, повернення Російської Федерації до клубу обраних є можливим, але тільки за кардинальної зміни політики Путіна (у що Захід уже, правдоподібно, не вірить) або…

Остальное додумайте сами, як казав класик.

Підказка російським елітам

Втім, те, що не можна промовити вголос Обамі чи Меркель, дозволено посадовим особам нижчого рангу. Для того, аби політичні еліти в Росії не могли вдати, що не зрозуміли, в якому керунку потрібно «додумати», їм натякнули.

«Президент Путін, запланувавши і здійснивши військову окупацію та анексію Криму, порушив європейський порядок і вийшов за рамки міжнародного права», – заявила голова фракції «зелених» в Європарламенті Ребекка Хармс.

За словами євродепутата, той, хто, подібно Путіну, ставить себе поза рамками міжнародного права, повинен знати, що ризикує стати аутсайдером. Рішення країн Великої сімки не запрошувати президента Російської Федерації на саміт у Німеччині – це важливий сигнал «правлячим елітам» в Москві, розжувала для найменш дохідливих Хармс.

Звернення у Москву, але не до Путіна, а до інших – тих, хто готовий почути й відгукнутися, – теж дуже знаковий і важливий момент.

По суті, він означає лише одне: Захід остаточно й рішуче відмовився від спроб переконати та вмовити Путіна схаменутися й зробив ставку на його політичне фіаско. Сигнали елітам в Росії – тим, що не задоволені ізоляцією, поновленням холодної війни й відбудовою залізної завіси, – ставатимуть дедалі відвертішими й щораз менш двозначними. Мовляв, Путін веде до краю цілу країну. Бажаєте вберегти її – принесіть в жертву свого безумного ватажка. І за це, власне, матимете певний «пряник».

А інакше ніяк.

Сергій Стуканов.

Фото - zn.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ