Напевне, всім добре відома казка про Попелюшку – просту працьовиту дівчину, яку доля винагородила великим та щирим коханням і привела до справжнього життєвого успіху. Історія нашої героїні чимось нагадує цей казковий сюжет. Тетяні Бей 30 рік, вона народилася на Львівщині в селі Грімне Городоцького району, у найзвичайнісінькій сім'ї: мама - домогосподарка, вітчим - робітник.
Життєвий старт не з найсприятливіших. Однак нині вона успішний підприємець, власник фірми «Медбуд – Леополіс», а також мати трьох чарівних донечок – десяти, дев’яти та восьми років. Чоловік Тетяни, Крістофер Фаскас, є громадянином США, проте українка не намірена покидати Батьківщину та перебиратися за океан.
Сьогодні Тетяна Бей балотується по виборчому окрузі № 13 (Рясне – Брюховичі) до Львівської обласної ради від політичної партії «Громадянська позиція».
Пані Тетяно, у Вас така незвичайна біографія, скажіть: Ви вірите в долю?
Я вірю в долю, але також вірю в те, що ми можемо її змінювати. Доля, звичайно, є, але можна від неї відхилятися і паралельно прокладати собі дорогу, щоб коригувати своє життя. Найбільше я вірю в людей, бо саме люди, які зустрічалися на моєму шляху – їхні поради, доброта, віра в мої сили – зробили мене тією, ким я є.
Наскільки мені відомо, Ви ніколи не були депутатом, чому сьогодні зважилися на цей відповідальний крок?
Я завжди займалася громадською роботою, ще зі школи. В дитячі та юнацькі роки була старостою класу, брала участь в учнівській та студентській самодіяльності, виконувала громадські доручення. Відколи отримала змогу, стала допомагати сім’ям у яких виховують дітей з особливими потребами, а також дітям хворим на ДЦП та епілепсію, білокрів’я. Організовую та підтримую їх лікування за кордоном.
Однак будучи громадсько активною, я ніколи особливо не цікавилася політикою. Чесно кажучи, як і більшість наших співгромадян, вважала її брудною справою. Мій погляд на політику докорінно змінила Революція Гідності. Коли люди вийшли на Майдан, я не могла залишитися осторонь, підтримала їх не вагаючись жодної хвилини, бо серцем відчула – це останній шанс для України: або ми її перетворимо на нормальну європейську державу, або від нас вкрадуть нашу Батьківщину. Прошу зрозуміти мене правильно, може здатися, що я зараз говорю якісь пафосні слова, але я лише намагаюся чесно розповісти про те, що тоді відчувала. Ось відтоді й дотепер я, можна сказати, живу активним політичним життям…
Розкажіть, будь ласка, трохи більше про свою громадсько-політичну діяльність, про цю сторону Вашого життя.
Відколи включилася в громадсько-політичну діяльність, стараюся бути корисною країні, допомагаю чим можу. Під час Революції Гідності, як власниця підприємства, постійно допомагала 17-й Сотні Майдану. Після початку російської агресії проти України переключилася на допомогу бійцям АТО, налагодивши зв’язки з 11 батальйоном 59 бригади «Київська Русь» у складі ЗСУ. Також підтримую оздоровлення та лікування поранених бійців. Стала членом ГО «Жінки АТО – Гармата».
Вам, напевне, дуже непросто поєднувати сім’ю, бізнес, громадську роботу та політичну діяльність. Звідки у Вас стільки сили та енергії?
Все моє життя навчило мене, що якщо ти чогось хочеш по-справжньому, то знайдеш і силу. Найголовніше – не варто нічого боятися й завжди чинити так, як підказує серце. Крім того, мені дуже допомагає моя родина: чоловік, батьки, і особливо мої любі донечки: Яна-Елізабет, Ненсі-Даяна та Елізабет. З ними я відпочиваю морально і фізично. Життя таке швидкоплинне. Жодні матеріальні блага не здатні дарувати тривалу радість. Так приємно оглядатися назад і бачити, що життя йде недаремно, що ростуть щасливі, добрі, хоча часом і бешкетливі доні. Материнство – неймовірна можливість реалізації для жінки. Найбільша підтримка – мій чоловік. Вдячна Богові, що доля звела нас разом не лише у подружжі, а й на роботі та в громадському служінні. Крістофер також чимало часу приділяє громадській роботі, займається благодійністю.
Діти та чоловік – це і є головні джерела моєї сили та енергії.
Ви йдете на вибори від партії «Громадянська позиція». Чому саме від неї?
Партія «Громадянська позиція» від початку націлена на побудову в Україні вільного, демократичного, справедливого суспільства, захист прав і свобод українських громадян, задоволення їхніх політичних, економічних, соціальних та культурних інтересів. Мені імпонує, що вона не обслуговує інтересів олігархів чи іноземного капіталу. Щоправда, через це «Громадянську позицію» не «світили» на екранах телевізорів і на сторінках газет. Але я була особисто знайома з багатьма партійцями, бачила як вони наполегливо й цілеспрямовано працювали, наплювавши на головне правило української політики: один раз зроби – сім разів похвалися. І це мені також подобалося, така впевнена в собі спокійна й надійна політична сила не може не викликати поваги.
Мені близькі й симпатичні люди, які зібралися у Львівській обласній організації партії «Громадянська позиція», знаю їх по спільній волонтерській та громадській роботі. У свою чергу вони також мали змогу на практиці оцінити мою діяльність та мої ділові й моральні якості. Тому, коли «Громадянська позиція» запропонувала мені балотуватися до Львівської обласної ради по Ряснянсько-Брюховицькому виборчому округу, на території якого я проживаю, я сприйняла їхню пропозицію як вияв високої довіри до себе.
Сьогодні «Громадянська позиція» йде на місцеві вибори, щоб стати генератором якісних змін для громади, боротися з корупцією, добитися, щоб місцеве самоврядування стало фінансово спроможним, фаховим, ефективним та відповідальним інститутом публічної влади і я докладу всіх зусиль, щоб стати гідним членом цієї сильної команди.
Ознайомте, будь ласка, з Вашою передвиборчою програмою. Що плануєте привнести у львівське самоврядування?
Програма «Громадянської позиції» на виборах до Львівської обласної ради оприлюднена достатньо широко. З нею можна познайомитись і на моєму сайті.
Головна ідея цього документа – почати справжні реформи на Львівщині, щоб наша область стала прикладом для всієї України. А найголовнішим пріоритетом нашої програми є покращення життя населення шляхом ефективної боротьби з корупцією і через професійне управління господарством місцевих громад. Саме це й стане головним джерелом надходжень до бюджету, за рахунок якого ми збираємося реалізовувати деякі з наших програмних положень. Серед них такі, як закупівля сучасного обладнання для обласних установ охорони здоров'я, в першу чергу для дитячих; запровадження системи електронної реєстрації пацієнтів.
А щодо проблем Вашого округу?
Для вивчення проблем округу ми провели соціологічне опитування і ряд фокус груп. Проблем є багато, однак слід запропонувати оптимальні шляхи їх вирішення. Найбільше питань висловлюється щодо транспортного сполучення району Рясне-1 і Рясне-2 з центром міста. Потребують ремонту вулиця Шевченка і славнозвісний переїзд. Однак, щоб почати вирішувати цю проблему слід спочатку зробити альтернативну дорогу Рясне-Левандівка.
Дуже багато питань стоїть щодо відновлення промислових майданчиків, залучення інвесторів і відповідно створення нових робочих місць. Думаю, що про це будуть говорити всі кандидати. Однак, щоб в Наш район прийшов інвестор, а тим більше іноземний, спочатку слід визначити межі Львова. Нажаль, в багатьох випадках вони не визначені до сьогодні.
Мешканці приватного сектора в Рясне - 1 потерпають від відсутності каналізації. Загальною проблемою є відсутність центру дозвілля і спорту. Необхідні програми по утепленню багатоквартирних будинків, розбудові мережі дитячих садків. Проблем є багато. Для того, щоб їх каталогізувати ми створили сайт де вони відображені із прив’язкою до конкретних адрес (www.bey.in.ua). Кожен з мешканців району може позначити проблему. Влада на всіх рівнях боїться публічності. Це буде перший крок до пошуку шляхів і вирішення назрілих проблем. Ми маємо забезпечити відношення до Нашого району влади Львова, як до Сихова. Програму моєї діяльності Ви побачите найближчим часом.
Пані Тетяно, чи є у Вас свій секрет успіху?
Так є, і він дуже простий. Я думаю, що не можна сидіти на одному місці, потрібно робити якісь справи, допомагати людям і вірити в себе, врешті-решт ви прийдете до мети, навіть якщо на це підуть роки. Мій секрет успіху – робіть свою справу правильно, рухайтеся вперед, слухайте своє серце і оточуйте себе правильними людьми.
P.S. Днями у Городку відбувся фінальний матч за перше місце району. Друге місце зайняла команда “Арсенал” (Бучали) головним спонсором якої виступає багато років Тетяна Бей.
Розмову вела Олена Лішня.