Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Три компанії претендують на львівське сміття

У Львові три компанії презентували свої проекти з будівництва сміттєпереробних заводів. Сталося це 23 травня під час робочої наради за участі голови Львівської ОДА Михайла Костюка. Оговорювали, що як утилізувати тверді побутові, яких Львівщина «продукує» сотні тонн.

Отож, представники словенської компанії «Грінпаувер» пропонують з твердих побутових відходів виготовляти дизельне паливо. Із 3 тонн відходів – 1 літр палива.

Вартість заводу 75 млн євро. Підприємці запевнили, що після початку утилізації сміття тарифна політика на його вивіз не зміниться, але вартість утилізації зросте вп’ятеро.

При цьому компанія «Грінпауер» готова інвестувати свої кошти у побудову заводу. Його потужність становитиме 100 тонн сміття на рік, однак при потребі існує можливість добудови додаткового модуля переробки, який збільшить потужність удвічі.

Інша канадська компанія «Етіс» по світу має 35 заводів і отримала позитивні рекомендації від ЄС. Технологія переробки сміття BOS забезпечує низький рівень викидів. Фірма відповідає екологічним нормам ЄС. Сміття перероблятимуть на теплову енергію та попіл, який можна буде додавати до бетону.

Вартість заводу – 55 млн доларів. Частину коштів готовий інвестувати канадський уряд, а ще 25% (близько 20 млн доларів) повинен вкласти український партнер, якого компанії ще треба пошукати. Цікавість пропозиції для українського партнера полягає в тому, що коли компанія погасить зобов’язання перед канадським урядом, то їх частка буде передана українському партнеру повністю.

«Етіс» готова переробляти сміттєзвалища, яким 20-30 років, вона готова очистити територію Львівщини від стихійних сміттєзвалищ, але не готова утилізовувати сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі, яке має понад 60 років.

Ціна послуги утилізації для населення збільшиться у 3,5 рази, ціна за перевезення не зміниться.

Компанія просить земельну ділянку площею 1,5 га для заводу та ще 2-3 га для допоміжних споруд, адмінкорпусів та перевізників. Ділянки для полігону сміття не потрібно.

Технологія не передбачає накопичення сміття, за добу компанія готова утилізувати 300 тонн відходів.

У відповідь на цю пропозицію голова Львівської ОДА зазначив, що очистка території Грибовицького смітєзвалища та ліквідація в області всіх стихійних сміттєзвалищ навіть не обговорюється, це просто необхідно здійснити.

Третя харківська компанія «Укрспецеко» спеціалізується на переробці ТПВ, пестицидів, медичних відходів тощо. Нині будує свій завод у Бурштині, Івано-Франківської області. Вже має 5 заводів в Україні. Пропонує перетворювати сміття на енергію, яка за день може обігріти 1,5 тис кв метрів теплиць. Окупиться підприємство за 3-4 роки. Сім ступенів очистки повітря до мінімуму зменшують шкідливість викидів в атмосферу.

Вартість переробки сміття, за словами представника компанії, увосьмеро дешевша від того, що пропонують іноземнці.

Компанія готова взяти на себе обов’язки інвестора, якщо Львівська ОДА візьме на себе зобов’язання налагодження сортування відходів.

Отож, найбільш привабливим для Львівської ОДА видалася пропозиція компанії «Грінпауер», яка працює в США. Консул Словенії у Львовізапевнила, що компанія утилізує Грибовицьке сміттєзвалище та надаватиме енергетичний ресурс із переробленого сміття за зеленим тарифом.

«Ми не продаватимемо свою технологію, ми готові йти в область з інвестиціями», - заявила Консул.

Анна Новик.

Фото - portal.lviv.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ