Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові шукають 34 млн грн, які цинічно вкрали в інвалідів

Керівництво Львівського протезного заводу «нагріло» інвалідів на 34 млн грн. Однак поки що за цей злочин нікого не покарано. Закрадаються підозри, чи не хочуть «затерти» цю справу?

Скільки вкрали?

 

Про масштабне розкрадання бюджетних коштів у Львівському казенному експериментальному підприємстві засобів пересування і протезування стало відомо після перевірок КРУ і Рахункової палати України. Було встановлено, що протезному заводу для закупівлі нового устаткування держава 2007 року надала 43 мільйони гривень. Всі ці гроші  в порядку попередньої оплати кількома траншами були "загнані" на львівське приватне підприємство "Лідія-торг" (цей  посередник повинен був  закупити нове устаткування в Німеччині).

Проте продукція, яку поставили на завод, була не якісною, не укомплектованою  і  до того ж її закупили за надмірними цінам. Згідно з висновками  Рахункової палати України, казенне підприємство за рахунок бюджетних коштів  придбало устаткування для виробництва технічних засобів реабілітації інвалідів за цінами, що перевищили ціни виробників від 2 до 1 300 разів (!), або майже на 32 мільйони гривень.

Матеріали, які напрацювала  Рахункова палата України, були передані до  СБУ і прокуратури Львівської області. Правоохоронні органи, провівши перевірку (СБУ – оперативно-розшуковими методами, прокуратура – методами прокурорського реагування), дійшли висновку, що йдеться про розтрату державних коштів на більш як 34 мільйонів гривень. Було порушено кримінальну справу – за фактом зловживання службовим становищем з боку посадових осіб Львівського протезного заводу і розтрати державних коштів. 

 

Про що розповів прокурор

 

За коментарями до прокурора Львівської області Олексія Баганця автор звернувся після того, як поширилися чутки, що розслідування  афери на протезному заводі можуть «затерти». Така чутка аргументувалася головним чином тим, що слідство ведеться дуже повільно і досі жодному із розкрадачів не пред'явлено звинувачення.

«Розслідування ведеться на належному рівні, і я особисто тримаю цю справу на контролі, – розповів Олексій Баганець. - Цікавиться ходом його розслідування і Генеральний прокурор.  Можу з усією відповідальністю заявити, що кримінальна справа не «затруть», вона буде розслідувана  і скерована до суду».

«Якщо ж говорити конкретніше, то ця кримінальна справа «фактова», - продовжує Олексій Васильович. - Поясню чому. Слідство пов'язане з виконанням міжнародного правового доручення, яке ми направили до Німеччини. Це клопотання було оформлене, щоб прояснити ситуацію довкола німецької фірми, в якій ніби-то купувалося устаткування для Львівського протезного заводу. Отож, дотепер чекаємо на відповідь. А процес цей тривалий. Інколи міжнародні правові доручення виконуються рік-два, і від нас тут нічого не залежить. Крім того, була призначена судова експертиза. І тут постало кілька проблем.  Єдиний фахівець, який може оцінити поставлене на завод устаткування (зробити категоричний висновок), працює в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. Ще одна складність полягає в тому, що на проведення такої експертизи потрібна була досить солідна сума грошей. Гроші на оплату ми вибили в Генпрокуратурі. Само собою зрозуміло, що на це було витрачено певний час».

З розмови з обласним прокурором також вдалося довідатися,  що фахівці Львівської торгівельної палати ринкову вартість поставленого на протезний завод устаткування (з врахуванням витрат імпортера) оцінили у 8 мільйонів 700 тисяч гривень. Водночас з'ясувалося, що лише частина цієї продукції (на суму 5 мільйонів гривень) «проходила» митний контроль. Звідки узялася інша частина устаткування – хто її купував, ввозив, розмитнював  – саме це нині намагається з'ясувати слідство.

 

Замість епілогу

 

Одразу після того, як розгорівся скандал із розкраданням бюджетних коштів директора Львівського протезного заводу Олега Рибінського було звільнено. З займаних посад «злетіли» також один із його заступників і заводський юрист.

   Скільки часу триватиме слідство у цій справі невідомо. Проте дуже хочеться сподівається, що по його закінченні (коли будуть проведені всі потрібні експертизи, отримана відповідь на міжнародне правове доручення) львівські правоохоронці відновлять всю  схему цієї афери,  назвуть точну  суму розкрадених коштів і притягнуть до відповідальності всіх винних осіб. Бо вся ця історія – це межа чиновницького цинізму і беззаконня. Адже гроші розкрадачі «наварювали» на  найбільш нещасній, найбільш  соціально знедоленій категорії – на інвалідах.

 

Віктор Корнієнко, Гал-info.

 

Джерело зобрадження - www.hro.org

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ